Adolf Hitler a tajemství svatého kopí přehled
Howard A. Buechner , William Bernhardt
Existuje mnoho zájemců, kteří by chtěli vlastnit Svaté kopí (jde o kopí, jímž byla prolita krev Ježíše Krista na kříži) kvůli jeho neuvěřitelné moci, ať už z náboženských nebo politických důvodů. Jedním z nich byl i Adolf Hitler. Tato kniha přináší překvapivá odhalení spojená s tajemstvím fantastické moci Longinova kopí. Čtenář se seznámí s tajemstvím samotného kopí, jeho magickým původem, vlivem na starověké civilizace, jeho mnohými proměnami a mnoha místy, na nichž bylo ukryto. V jeho historii se objevují králové, císařové, vévodové, generálové, princové a césarové. V jeho držení se vystřídaly takové osobnosti jako například Jozue, David, Saul, pontský Pilát, sv. Petr, Klaudius, Pompeius, Karel Veliký, Attila, Barbarossa a Napoleon.... celý text
Literatura světová Historie Záhady
Vydáno: 2019 , Naše vojskoOriginální název:
Adolf Hitler and the Secrets of the Holy Lance, 1989
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adolf Hitler a tajemství svatého kopí. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (3)
Vypovězení příběhu zbraně, jež proklala Ježíše, a jejího osudu mě na knize nezaujalo natolik jako prvotně téma několika údajných expedic Nacistů do Antarktidy. Postačí jen zmínit plavbu lodi Neuschwabenland v r.1938 a cesty německých druhoválečných ponorek U-977 a U-530, které se objevily v Argentinském Mar der Plato až řadu týdnů po konci války. Za zmínku stojí i údajný let bývalých německých vojáků na jižní pól roku 1979. Kniha může ještě zaujmout pár informacemi o smrtí Reinharda Heidricha a údaji o dalších bývalých německých pohlavárech.
Knihu lze přelouskat relativně za krátkou dobu, to zejména pro jistý druh umění zaujmout a relativně toho moc nezmínit. Řadu informací z této knihy lze najít v jiných obdobných publikacích v detailnější formě, přesto nelze zcela tvrdit, že by se autoři nesnažili přispět i trochou svým do mlýna. Bohužel kniha postrádá místy ucelenost a jako by místy přeskakovala, což se relativně projevuje i na délce jednotlivých kapitol.
Pokud jde o uvěřitelnost předestřeneho, asi bych se raději zdržel komentu, protože jde o jeden z těch větších paskvilu, který jsem mohl na toto téma číst, ale jež se opravdu dobře čte oproti jiným. Zaujmout tedy zaručeně umí a už jen proto bych ho doporučil.
PS: Bylo by možná opravdu zajímavé ověřit všechny detaily stojící za cestou několika ex-nacistu do Antarktidy na konci sedmdesátých let, které kniha zmiňuje, včetně existence pohřbené jeskyně zapečetěnou pancéřovými dveřmi, ukrývající poklad Třetí říše v hodnotě miliard dolarů. Netvrdím, že podle uvedených indicií bych snad jako Indiana Jones pátral pojeskyní kdesi v Zemi královny Maud, ale rád bych nachytal autory při lži :)
HROZNÉ!!! Tolik pravopisných chyb a historických nepřesností v jedné knize sem DLOUHO nezaznamenal. Naše vojsko se (více méně opět) vyznamenalo.
Nicméně se v knize nachází pár zajímavých informací, všechny je ale třeba si ověřovat z jiných zdrojů, jelikož když někdo tvrdí že Napoleon v roce 1860 ovládl celou Evropu, jak chcete lidem co stojí za českým překladem věřit informace stěžejnější.
Související novinky (1)
Knižní novinky (19. týden)
05.05.2019
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Adolf Hitler a tajemství svatého kopí v seznamech
v Přečtených | 6x |
v Knihotéce | 4x |
v Chystám se číst | 4x |
Moje druhá kniha o kopí osudu v krátké době, proto mám možnost srovnání. Myslím si, že většinu informací, v tomto díle uvedených, lze považovat v rámci žánru jako hodnověrné. Za dosti problematické vidím části, které se věnují výpravě do Antarktidy v roce 1979. Tvrzení o záměně kopí na konci války je hodně odvážné, ale ne nereálné. Velmi mě zaujaly pasáže o ponorkách U-530 a U-977 a také o některých rituálech na hradě Wewelsburg. Chválím poměrně bohatý obsah ilustrací, jen bych ještě přidal nějaké, zobrazující již zmíněný hrad Wewelsburg a rovněž alespoň pár snímků z oné problematické výpravy z roku 1979. Jejich neexistence budí podezření. Původní vydání knihy je z roku 1989, z doby, kdy se hroutila železná opona. Opět jen náhoda?