Adresát neznámý přehled

Adresát neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360285/bmid_adresat-neznamy-Ul7-360285.jpeg 5 290 290

Nové zpracování klasiky americké literatury citlivě doplněné dílem fotografa Tomáše Rasla, v krásném grafickém provedení. Strhující příběh o síle slova a proměně osobnosti pod tlakem ideologie přečtete za hodinu, ale bude ve vás doznívat ještě dlouho poté. Dílo, které ani téměř po 80 letech od svého prvního vydání neztrácí na síle. Novela v dopisech mezi americkým obchodníkem s uměním a jeho někdejším společníkem, který se z USA vrací do meziválečného Německa, není jen připomínkou zločinů páchaných ve jménu nacistické ideologie, ale také stále aktuálním varováním před rasismem, nacionalismem a nesnášenlivostí obecně. „Nejúčinnější svědectví o nacismu, jaké se kdy v beletrii objevilo.“ The New York Times Book Review Kniha, která zaujme napříč všemi generacemi.... celý text

Literatura světová Povídky Historické romány
Vydáno: , Bourdon

Address Unknown , 1938

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Adresát neznámý. Přihlašte se a napište ho.

Aleš.R
02.03.2024 5 z 5

Zdánlivě jen pár dopisů, ale vejdou se do nich dvě obrovské pravdy: zrůdné ideologie ohnou hřbet téměř každému a pomsta je pokrm, který je nejlépe podávat za studena.

jaroiva
19.11.2023 5 z 5

Tenká kniha, silné vyznění.
"Jenom" nějaké dopisy...
A to je napsaná už v roce 1938! No síla 8-0

janina66
15.05.2023 4 z 5

Zvolila jsem rozhlasovou hru. Ač je kniha krátká, tak má hlubokou myšlenku. Manipulace němců v boji za čistotu rasy a tím boji i proti dřívějším přátelům.

Zatím zde není žádná související novinka.

Stará rána se zacelila, ale v jizvě to občas cuká.

Jsme marniví a nepoctiví, protože musíme vítězit nad jinými marnivými a nepoctivými lidmi.

Ten chlap je jako elektrický šok...

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Adresát neznámý v seznamech

v Právě čtených2x