Aerovkou do exilu - Osudy jednoho emigranta přehled
Jaroslav Strnadel
![Aerovkou do exilu - Osudy jednoho emigranta Aerovkou do exilu - Osudy jednoho emigranta](https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46831/aerovkou-do-exilu-osudy-jednoho-emigranta-46831.jpg?v=1286401616)
Jaroslav Strnadel, původně strojní inženýr, který v roce 1969 emigroval do Francie, vypráví příběh svého života od dětství v rodných Malenovicích přes dospívání, studia na brněnském VUT a vojenskou službu až po emigraci a nový život ve Francii, kde vystudoval architekturu a posléze se uplatnil jako architekt-urbanista. Autorovy osobní vzpomínky se v knize prolínají s událostmi českých dějin druhé poloviny 20. století. Kniha je cenná především pro své svědectví o nelehkých začátcích emigranta v cizí zemi. Pozoruhodné jsou i pasáže pojednávající o autorově práci na urbanistických projektech v bývalých francouzských koloniích, při níž poznal zblízka život a kulturu mnohých pro Evropana exotických zemí, a o jeho předlistopadových návratech do vlasti. ... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aerovkou do exilu - Osudy jednoho emigranta. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
![Merlinit Merlinit](https://www.databazeknih.cz/img/users/55_/55022/m_55022-5EC.jpg?v=1459854937)
![3 z 5 3 z 5](img/content/ratings/3.png)
Útlá, poměrně čtivá knížka stručně seznámí čtenáře s životní poutí emigranta. I přes skromnost a cílevědomost hlavního hrdiny nebyly jeho začátky za hranicemi vlasti jednoduché a nálepky cizince se ve svém novém domově nezbaví již nikdy.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Aerovkou do exilu - Osudy jednoho emigranta v seznamech
v Přečtených | 4x |
v Mé knihovně | 8x |
v Chystám se číst | 1x |
Jednoduché a přímočaré vyprávění, přesně to tahle mini knížka obsahuje. Vyprávění člověka, který si šel za svými sny a dokázal při tom opustit rodinu, přátele, práci, známé prostředí. Dokázal začít sám, od nuly a tímto si ode mě získává obdiv. Nedokážu si představit dobu totality. Nežila jsem v ní. Rodiče si na ni nikdy neztěžovali. Ale věřím, že ne každému vyhovovala a prostě měl potřebu být někde jinde. A to je v pořádku. To se děje v každém čase, v každé době.