Záhada otrávenej vody / Záhada tigrej klietky / Záhada mužov v pozadí přehled

Záhada otrávenej vody / Záhada tigrej klietky / Záhada mužov v pozadí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426888/bmid_traja-patraci-88-89-90-RS1-426888.jpg 4 4 4

Traja pátrači 88, 89, 90. V prvom príbehu – Záhada otrávenej vody - [Giftiges Wasser (1993)] Traja pátrači idú na hudobný festival do Sedony v Arizone pomáhať televíznemu štábu s nakrúcaním. Netušia však, že ich čaká nebezpečné pátranie po autorovi vydieračského listu, v ktorom hrozí mestu, že otrávi prívod vody práve v čase, keď sa v ňom má konať známy festival. Druhý príbeh – Záhada tigrej klietky - [Rache des Tigers (1994)] sa odohráva v Rocky Beach, kde naši Traja pátrači bývajú. Na mieste zaniknutej zoologickej záhrady chce podnikateľ vybudovať zábavný park. Do cesty sa mu postavia ochrancovia prírody, medzi ktorých sa votrie prefíkaný zločinec. Jupiter odhalí jeho plány a zistí, čo sa skrýva pod záhadnou tigrou klietkou. Tretí príbeh – Záhada mužov v pozadí - [Schattenmänner (1995)] privedie našich troch priateľov do Ríma, kde si chcú pozrieť slávne pamiatky, ale namiesto toho musia od samého začiatku naháňať zločincov, ktorí Jupiterovi hneď v prvý deň ukradli plecniak. Na všetko odhodlaní muži v pozadí dokonca unesú Jupitera. Podarí sa Bobovi a Petrovi nájsť ho včas?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Three Investigators: Giftiges Wasser / Rache des Tigers / Schattenmänner

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada otrávenej vody / Záhada tigrej klietky / Záhada mužov v pozadí. Přihlašte se a napište ho.

Marian27
08.05.2021 3 z 5

Žiaľ tieto záhady sa mi až tak nepáčili. Žiadna tajomnosť, napätie, traja pátrači pôsobili skôr ako otravný výrastkovia a zločinci ktorí pri vyšetrovaní prípadov používajú všelijaké, nie práve legålne praktiky.:( Prvý príbeh sa mi zdal taký nijaký, druhý mal zaujímavý začiatok, potom ma však začal nudiť a tretí bol najlepší, kvôli prostrediu Ríma ktoré som si užil pri honbe za "ukradnutým ruksakom". A veru chýb tu bolo neúrekom, aj dejových a aj gramatických. Autorka chcela posunúť zrejme troch pátračov trošku ďalej, už sú starší, vyspelejší ale tento jej pokus sa príliš nepodaril. V každom príbehu boli aj zaujímavé ženské postavy, len škoda, že nedostali viac priestoru. Chcel som dať len dve hviezdy, tú tretiu dávam za peknú obálku a nostalgiu ktorú pociťujem vždy keď čítam troch pátračov.

moničina
28.12.2019 4 z 5

Ďalšia podarená séria. Všetky tri príbehy majú vtipné momenty a zaujímavé prostredie. Prvý a tretí príbeh však majú akoby ustrihnuty záver, v druhom príbehu mi vadí, že je trochu prekombinovany. Milovníci troch pátracov si knihu určite radi prečítajú. Čo mi veľmi vadí je mnozstvo chýb v texte v druhom a treťom príbehu, týkajúce sa použitia nevhodných mien na daných miestach. Neviem, či ide o chybu prekladateľa alebo samotnej autorky. S takým množstvom chýb som sa doposial nikdy nestretla v žiadnom z predchádzajúcich 87 príbehov danej série.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhada otrávenej vody / Záhada tigrej klietky / Záhada mužov v pozadí v seznamech