Algoritmus lásky přehled

Algoritmus lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455844/bmid_algoritmus-lasky-0kW-455844.jpg 4 4 4

Už od narodenia vyrastala Anka v krutom svete, o ktorý sa postarala jej vlastná matka. Mala teda jediný cieľ – prežiť. Traumatizujúca udalosť, keď sa Anka stala svedkyňou maminej vraždy a len tak-tak utiekla pred istou smrťou, otočila všetko naruby. S novým menom a životom sa, teraz už Hana, ocitá skrytá v tieni programu na ochranu svedkov. Šanca na nový začiatok pre ňu znamená všetko. Nastupuje na štúdium matematiky, kde stretáva Filipa, ktorého minulosť má od ružovej tiež ďaleko. Dokáže prežiť priateľstvo vzniknuté v extrémnych podmienkach? Alebo je všetko len vysnívaná ilúzia?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Algoritmus lásky. Přihlašte se a napište ho.

heja
21.05.2023 4 z 5

jedná sa o veľmi dôležitú knihu v rámci osvety zneužívania, domáceho násilia či bolesti, s ktorou sa človek musí vyrovnať. Dej, nápad a celkový obsah knihy spolu s posolstvom bol fantastický a to bol dôvod, prečo som knihu dočítala. Celkový zážitok z čítania však znižoval autorkin spôsob a štýl písania :( Ale, sto ľudí, sto chutí. To, čo nevyhovuje mne, môže vyhovovať ďalšej tisícke mladých, ktorí knihu chytia do ruky.

SknihouVrukách
21.12.2020 5 z 5

Lenka Kyselicová sa v tejto knihe predviedla v tom najlepšom slova zmysle. Nenachajte sa zmiasť anotáciou, táto kniha nie je sladká romantická oddychovka. Autorka sa pustila v tejto knihe ako napr.domáce násilie alebo sexuálne zneužívanie. A zvládla ich perfektne.

Postavy mi bola od začiatku sympatické a aj keď som zo začiatku nechápala správanie hlavnej hrdinky, tak v priebehu deja som pochopila prečo sa tak správa. Páčilo sa mi, že romantická linka sa od začiatku vyvíjala a nebola to láska na prvý pohľad (aj keď, možno aj áno????). Okrem úžasných hlavných postáv tu máme aj skvele napísané vedľajšie postavy, ktoré mi prirástli k srdcu. Niektoré ich osudy ma riadne zamrzeli.

Dej knihy ma veľmi zaujal, asi hlavne preto, že som toto od knihy nečakala. Miestami som bola v poriadnom napätí a nikdy som nevedela knihu odložiť knihy. Zvraty autorka napísala bravúrne a ten hlavný som nečakala, v tej chvíli keď sa objavil. Autorkin štýl písania je perfektný a knižka sa mi strašne dobre a rýchlo čítala. V deji bolo vložených toľko krásnych citátov a strašne veľa z nich som si chcela zaznačiť. Veľmi sa mi páčilo, ako do príbehu bola vložená matematika a aké špeciálne miesto mala v príbehu.

Knihu vám maximálne odporúčam. Pokiaľ hľadáte oddychovku, ktorá má aj niečo do seba, tak toto je tá pravá kniha pre vás. Knižku hodnotím 4,5/5✨, lebo koniec som očakávala viac dramatický.
Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem autorke @iamlenachka

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Kniha Algoritmus lásky v seznamech