Amundsen – Poslední Viking přehled

Amundsen – Poslední Viking
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17100/amundsen-posledni-vi-17100.peg 4 10 10

Životopis slavného polárního badatele je psán reportážní formou. Živě plastické vylíčení úchvatných činů odvážného Nora zahrnuje celý jeho osud od dětství a mládí až k tragickému konci v r. 1928, kdy zahynul na výpravě, zachraňující posádku ztroskotavší vzducholodi Italia. Amundsen je tu představen jako člověk uporně jdoucí za realizací svých ideálních plánů.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

Amundsen, le Dernier Viking, 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Amundsen – Poslední Viking. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

vlkcz
02.09.2024 3 z 5

Reportážně pojatý životopis norského polárníka. Vedle jeho úspěchů se autor věnuje i poměrně rozsáhlé řadě neúspěchů s rozborem jejich příčin.
Kniha o vyjímečně osobnosti, ale bohužel naprosto nezáživně podaná.

JiříŠkorpík
05.12.2015 4 z 5

Kniha, která mě vrátila do doby, kdy jsem četl dobrodružné příběhy Arktidy a Antarktidy. Jen si teď uvědomují více i tragédii zvířat, psi, kteří byli plánovaně zabíjeni a jedeni jen proto, aby někdo byl první u Jižního pólu. Knize také trochu ublížilo neustála obhajoba Amundsena, jestliže se v historii objevila nějaká kritika jeho postupů a činů.

aychend
20.09.2012 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, ale napsaná docela nezáživně. :-(

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Amundsen – Poslední Viking v seznamech

v dalších seznamech1x