Angelika - Cesta do Versailles 2. časť přehled

Angelika - Cesta do Versailles 2. časť
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388772/mid_angelika-cesta-do-versailles-2-cast-y4L-388772.png 4 80 80

Angelika série

Po hrůzném období, prožitém v pařížském podsvětí, se octne krásná nezdolná Angelika v poklidném měšťáckém prostředí. Dokáže být výbornou hostinskou, protřelou obchodnicí i obratnou podnikatelkou - a to vše pouze s jediným cílem: vrátit se opět na výsluní společnosti a znovu získat ztracený majetek.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Angélique, Le chemin de Versailles, 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Angelika - Cesta do Versailles 2. časť. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (6)

DarthZira
01.08.2024 4 z 5

Ačkoliv se tato druhá část odehrává ve zdánlivě poklidném a tedy nudném měšťanském prostředí, akce rozhodně nechybí.

Malinali
23.02.2024 5 z 5

Dobrosrdečná a odvážná Angelika vzestupu je. Lepší než filmové zpracování a v detailech i odlišné.

michaella03
03.03.2022 4 z 5

Teď mě mrzí, že jsem druhou část druhého dílu tak dlouho odkládala - odradila mě ta první, která byla téměř utrpením (ani film jsem si nikdy nijak zvlášť neoblíbila), a přitom tady se všechno konečně pohlo kupředu!
Angelika šplhá stále výš, neštítí se přitom využívat žádného muže (ba ani ženy). Ke konci jsem jen valila oči, co se to z Filipa vyklubalo (opět lehký úžas oproti filmům).
A konečně jsem se dočkala, první náznaky, že je Joffrey naživu (už aby tam byl!).
Kniha samotná je čtivá a napínavá, a i přesto, že člověk viděl filmy, ho má stále co překvapit.
Nyní jsem zhruba v první třetině třetího dílu, čte se to samo, pokračuje se dál :).

"Nemluvte mi o náboženství! Lidé zničili všechno, čeho se dotkli. A z toho, co jim dal bůh nejsvětějšího, z náboženství, udělali směsici bojů, pokrytectví a krve, z níž je mi na zvracení."

"Největší nedorozumění v lásce způsobuje to, že hodiny touhy nezvoní vždycky v tutéž hodinu."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Angelika - Cesta do Versailles 2. časť v seznamech

Autoři knihy