Anna v Avonlea přehled

Anna v Avonlea
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26578/anna-z-avonlea-26578.jpg 4 460 460

Anna ze Zeleného domu série

Výborná študentka Anna navštevuje ďalšie dva ročníky na Kráľovninej akadémii. Sú plné študijného zápalu a rivality medzi spolužiakmi, spomedzi ktorých je Gilbert Blythe tým najväčším súperom. Nielenže mu Anna odpustí staré hriechy, ale stávajú sa z nich aj dobrí priatelia, aj keď ešte netušia, čo im všetko život v budúcnosti prinesie.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of Avonlea, 1909

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anna v Avonlea. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (72)

Květi62
31.08.2024 5 z 5

Zamilovala jsem si Annu ze Zeleného domu, a proto jsem si přečetla i volné pokračování Anna z Avonlea. Opět velká spokojenost. Příjemné, pohodové čtení, místy vtipné, jindy smutné, plné velkých myšlenek, které vás nutí k zamyšlení. Kniha je určena pro děti od 9 let, ale dle mého názoru má velké kouzlo i pro dospělé.

Hradčiatko
15.08.2024 5 z 5

To bola nádhera prečítať si ju znova, zbožňovala som Annu od malička a veľmi som sa vždy stotožňovala s jej poetickou dušou, videla som sa v nej a často mi tie knižky (prečítala som celú sériu asi 3x a teraz znova ako dospelá) doslova pomohli prežiť a ostať sama sebou :) Skoro ľutujem, že v rovnako nádherných a lyrických filmoch nedostali priestor dvojčatá, ostatné vedľajšie postavy (mnohé ma chytili za srdce) a prekrásna príroda na Ostrove Princa Edwarda. Človeka to tak strašne láka vycestovať a vidieť tie miesta, možno aj Anninými očami, možno sa ani tak veľmi nezmenili, veď samotná Anna okúzľuje aj po sto rokoch :)

85098211
07.08.2024 5 z 5

Nádherná kniha, líbila se mi úplně stejně jako první díl, přestože jsem od něj měla odstup hned několika let ;-). Anna i její přítelkyně Diana jsou starší, také Matthew již nežije, ale jsou zde další zážitky, které jsou zajímavé - a některé z nich vážné, jiné zase úsměvné, jak už to tak v životě bývá. Úplně nejvíc mne pobavily příběhy s malými dvojčaty, kterých se ujala Marilla, ty opravdu neměly chybu! ;-) Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a ze začátku jsem si chvíli musela zvykat, než jsem se dokázala na poslech dobře soustředit. Ale ve finále jsem byla navýsost spokojená, kniha jako taková je vynikající a i navzdory době vzniku dobře napsaná. Proto ode mne dostává všech pět hvězdiček a také její pokračování si určitě ujít nenechám ;-).

Zatím zde není žádná související novinka.

Já bych chtěla životu dodat trochu krásy,... Netoužím ani tak, po tom dát lidem víc poznání... i když to je ten nejvznešenější cíl, to vím.. ale chtěla bych, aby se díky mně měli líp..aby měli v životě trochu radosti, štěstí, aby si pomysleli něco veselého, co by je nenapadlo, kdybych se nenarodila já.

Ne neúspěch, ale nízké cíle jsou zločin. Musíme chovat ideály a snažit se jim dostát, i když v tom nemůžeme nikdy dokonale uspět. Bez nich by byl život jen ubohé sloužení. S nimi je velkolepý a důležitý.

Měli bychom svých chyb litovat a poučit se z nich, ale nikdy je s sebou nevláčet do budoucnosti.

Kniha Anna v Avonlea v seznamech

v Právě čtených9x