Anna ze Zeleného domu přehled

Anna ze Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35672/bmid_anna-ze-zeleneho-domu-Ks4-35672.jpeg 5 1653 1653

Anna ze Zeleného domu série

Anna je dívkou, sirotkem s velkým srdcem a doširoce otevřenýma očima. Jede na osrov Prince Edwarda k Marilla a Matějovi Cuthbertovými, kteří si ale poslali pro chlapce. Místo toho však na farmu přijela Anna, upovídaná a energická dívenka. Jak však odmítnout toto dítě, které o sobě říká, že jeho život byl až dosud pohřebištěm nesplněných nadějí? A tak toto okouzlující a upovídané děvčátko zůstává a postupně se učí ovládat svou výmluvnost a temperament a jak vyrůstá, obdařuje své okolí darem radosti a optimismu. Je to kniha pro všechny, kteří mají rádi šťastné konce.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , JEVA , Papyrus

Anne of the Green Gables, 1908

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anna ze Zeleného domu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (363)

sgjoli
22.09.2024 5 z 5

Na tenhle příběh jsem narážela už dlouhou dobu, ale až teď jsem se k němu dostala - díky audioknize. A neuvěřitelně jsem si to užila.
Anne jako hrdinka se mi dostala pod kůži. Hodně jsem prožívala její příhody - radosti i strasti, měla jsem chuť taky plout na vlnách fantazie jako ona, její soutěživost s Gilbertem byla skvělá, upovídanost neuvěřitelná a celkově mi bylo nakonec líto, že jsem na konci prvního dílu. Budu určitě v tomto pokračovat.
Pokud hledáte něco kouzelného, přitom dost lidského a zábavného pro děti či mládež, tohle mohu doporučit.

romanfidlercom
16.09.2024 5 z 5

Půjčil jsem si tuhle knihu od své dcery, také ji měla půjčenou, někde jsem o této knize slyšel a něco mě na ní prostě zaujalo. Pak už jsem se nemohl odtrhnout, návrat do dětství, minulosti, emotivní a prostý příběh, moc se mi líbil a hodlám přečíst někdy znova.

lulucinax
15.09.2024 4 z 5

O knize jsem vůbec neslyšela. Pustila jsem se do ní v rámci čtenářského klubu a moc se mi líbila. Jen ta Anna byla vážně hodně upovídaná a jelikož mám děti, občas jsem trpěla tou její ukecaností :-D
Ale příběh je moc pěkný, takový prostě roztomilý :)
Člověk by se měl častěji radovat z maličkostí, stejně jako Anna.

Knižní novinky (26. týden)

27.06.2021

Knižní novinky (26. týden)

23.06.2019

Žena si nerada přiznává chybu, ale když jí tu chybu ještě chlap každou chvíli připomíná, je to naprosto nesnesitelné.

Ale já bych radši vypadala směšně, když je každý směšný, než všední a rozumná, ale úplně sama.

Růže by voněla i tehdy, kdyby měla jiné jméno.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Anna ze Zeleného domu v seznamech

v Právě čtených35x