Anna zo Zeleného domu přehled

Anna zo Zeleného domu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424808/bmid_anna-zo-zeleneho-domu-TNv-424808.jpeg 5 1650 1650

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania – súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anna zo Zeleného domu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (362)

0124
včera 5 z 5

Půjčil jsem si tuhle knihu od své dcery, také ji měla půjčenou, někde jsem o této knize slyšel a něco mě na ní prostě zaujalo. Pak už jsem se nemohl odtrhnout, návrat do dětství, minulosti, emotivní a prostý příběh, moc se mi líbil a hodlám přečíst někdy znova.

lulucinax
předevčírem 4 z 5

O knize jsem vůbec neslyšela. Pustila jsem se do ní v rámci čtenářského klubu a moc se mi líbila. Jen ta Anna byla vážně hodně upovídaná a jelikož mám děti, občas jsem trpěla tou její ukecaností :-D
Ale příběh je moc pěkný, takový prostě roztomilý :)
Člověk by se měl častěji radovat z maličkostí, stejně jako Anna.

Agatha84
28.08.2024 4 z 5

Pokračuji na nostalgické vlně :-)
Annu jsem četla v dětství a bůh ví proč jsem si knihu jako jednu z mála schovala.
Sice si neumím představit, co by Anna s její éterickou povahou, ulítlou fantazií a vysoce bohatou slovní zásobou nabídla čtenářům současné generace, mně však obohatila několik večerů.
Nevím, jestli se pustím do dalších dílů, přeci jen se jedná o velmi pozvolné, popisné, obrazotvorné vyprávění než o nějaký výraznější dějový posun.
Pokud však chcete strávit pár chvil se ztřeštěnou malou dívkou, trošku přihlouple se usmívat při sdílení jejích zážitků, pak směle do toho :-)

Knižní novinky (26. týden)

27.06.2021

Knižní novinky (26. týden)

23.06.2019

Žena si nerada přiznává chybu, ale když jí tu chybu ještě chlap každou chvíli připomíná, je to naprosto nesnesitelné.

Ale já bych radši vypadala směšně, když je každý směšný, než všední a rozumná, ale úplně sama.

Růže by voněla i tehdy, kdyby měla jiné jméno.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Anna zo Zeleného domu v seznamech

v Právě čtených33x