Atlas zemí, které neexistují přehled

Atlas zemí, které neexistují
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309385/bmid_atlas-zemi-ktere-neexistuji-padesat-SAe-309385.jpg 4 75 75

Graficky unikátně zpracovaný atlas zve na poutavou exkurzi do skrytého světa. Na 240 stranách a 50 mapách předkládá geograficko-historické informace o skutečných územích světa. Zkušený novinář a geograf Nick Middleton, působící mimo jiné na Oxfordské univerzitě, bere čtenáře na kouzelný výlet do zemí, kterým se nedostává diplomatického uznání nebo nezískaly členství v OSN. Do světa nejistých hranic, politických vizionářů a zapomenutých národů. Většina z nás má poměrně jasnou představu, co je to stát a jak ho definovat. Jenže ona ta definice úplně jednoznačná není. Od Krymu po Tibet, od poslední africké kolonie po evropskou republiku, která si užila jediný den samostatnosti – všude po světě leží místa, u nichž není jasné, zda patří mezi plnohodnotné země či nikoli. Mnohé z nich najdeme v této knize. Atlas zaujme obsahem i formou – jednotlivé „země-nezemě“ tu najdeme nejen na krásně zpracovaných mapách, ale také na výřezech v siluetách. A nejde jen o suchá fakta, většina kapitol se pojí s poutavými příběhy z historie. Před očima ožívá paralelní svět zemí, které sice většinou existují jen v myslích svých obyvatel, ale na atraktivitě jim to určitě neubírá.... celý text

Literatura naučná Mapy a atlasy
Vydáno: , 65. pole

An Atlas of Countries That Don't Exist: A Compendium of Fifty Unrecognized and Largely Unnoticed States , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Atlas zemí, které neexistují. Přihlašte se a napište ho.

SilviiM
12.02.2024 4 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou. Je krásně graficky zpracována. Jen já bych chtěla více informací k jednotlivým státům, které neexistují.

dan-sam
08.02.2024 3 z 5

Forma knihy je překrásná, člověk by jen a jen listoval a s knihou by se tak nějak knihomolsky...pomazlil (i když ten kulatý výřez vepředu příliš praktický není). Obsah je zajímavý a i dle slov autora měl snahu, aby každá z neexistujících zemí měla trochu jiný typ příběhu. Trochu to působí jako "každý pes jiná ves", ale jako odpočinek k večernímu hrnečku čaje to funguje pěkně.

Metcheque
28.03.2023 5 z 5

Tento atlas by neměl chybět v žádné školní knihovně. Ukazuje, že kromě těch cca 190 států, které mají suverenitu, zde máme další desítky těch, jejichž okolnosti vzniku by stály za film. Ideální na školní projekt.

Knihy z 65. pole

15.12.2016

Kniha Atlas zemí, které neexistují v seznamech

v Právě čtených1x

zeměpis mapy atlasy geografie geopolitika státy a země světa

Autorovy knížky

Nick Middleton