Básně noci přehled

Básně noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46453/mid_basne-noci-5Z3-46453.jpg 4 224 224

Sbírka básnických pohledů na otázky míjení a unikání smrti, vedle úvodní Dedikace věnované O. Březinovi, následují další básně. Básně noci, Podivuhodný kouzelník, Akrobat, Edison, Signál času, Silvestrovská noc, Neznámá ze Seiny....

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Básně noci. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (37)

Roselunda 1928
01.10.2024

Na poezii si obvykle nejvíce užívám formu a hru s jazykem, a musím říct, že Nezvalův volný verš a jeho způsob vynechání interpunkce mi tento požitek ztížil. Zaujalo mě, jak sbírka reflektuje dobu, ve které vznikla, a zaujaly mě technické motivy a jakási tvrdost veršů, někdy až tísnivá. Zajímavé užití anafor, které získalo mou pozornost.

Tvurce001
20.03.2024 5 z 5

Poesie je, byla a bude vždy jen líbezným zpěvem ptáka k přivábení partnera. Ať už je pod tím peřím slov skryto cokoli. A Nezval teď nejspíš svádí anděly v nebi.

helcavo
22.02.2024

Nezval krásně rýmuje slovíčka, ale i tak mi bohužel jeho styl vůbec nesedí a nejsem se schopná do jeho poezie vžít. Pokoušela jsem se sbírku číst již podruhé (s odmlkou po pár letech) a opět neúspěšně.

Zatím zde není žádná související novinka.

I já té noci vyšel jsem jak tulák na svou pěst / a nechal jsem se zasypat tím horkým pískem hvězd / noc vyzváněla tropicky jak nemilostná hrana / noc průvod rakví bez bubnů noc marná karavana

Kniha Básně noci v seznamech

v Právě čtených8x