Anatomie lži přehled

Anatomie lži
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2510 2510

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point, 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anatomie lži. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (293)

MilaMo
22.09.2024 5 z 5

Další z knih, kterou jsem doslova zhltla během několika dní. Celý příběh mě napínal až do posledních stránek, protože až téměř do konce jsem neměla tušení, jak všechno dopadne. Brown prostě umí skvěle pracovat s napětím a nečekanými zvraty, které člověka drží ve střehu. Některé zápletky mi sice přišly až trochu neuvěřitelné, ale to nijak neubralo na mém zážitku. S odstupem několika týdnů mám pocit, jako bych ten příběh skutečně viděla ve filmu, popř. byla přímo jeho součástí jako pozorovatel. Super na válecí dovolenou, popř. na dny, kdy se člověku nechce vůbec vystrčit paty z domu :-)

Vjeerus
24.08.2024 4 z 5

Ke knize jsem se vrátila po letech a musím říct, že můj názor se téměř nezměnil. Autor opravdu umí pomaličku dávkovat napětí a luštění záhady v žádném případě nekončí jejím odhalením, ale pokračuje pátráním kdo a proč za ní stojí a nechybí ani boj o vlastní život.
Na hlas Vladimíra Kudly jsem si musela chvilku zvykat, jelikož je většina příběhu vyprávěna z pohledu ženy a to mi prostě nešlo úplně dohromady. Ale stačilo pár kapitol a vzrůstající napětí kolem první čtvrtiny knihy a všechna nespokojenost byla zapomenuta.
Styl vyprávění autora mě baví, ale sama musím uznat, že začátky jsou pomalé, jelikož si hodně informací nechává pro sebe a hlavním hrdinům odpovědi do klína rozhodně nepadají.
Líbilo se mi prostředí severního pólu, to ohromné množství rešerší, kterým si autor musel projít, je neskutečné. Seznámil nás nejen s meteority, ale i s přežitím v extrémních zimních podmínkách nebo mezi žraloky. Zda je výzvědná síť a technologie na takové úrovni, jak se z knihy zdá, tak to si můžeme jen domýšlet. Ve mě samotné to vyvolává pocity úžasu i děsu zároveň.

Luigi1
24.08.2024 3 z 5

Tato kniha se povedla zápletkou ale jinak to byla slabota

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anatomie lži v seznamech

v Právě čtených23x