Bau Max přehled

Bau Max
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266666/bmid_bau-max-q69-266666.jpg 4 3 3

Před nástupem na AVU jsem několik let pracoval ve firmě Baumax v Liberci. Tlakem a přesvědčováním ze strany okolí jsem měl pocit, že takhle vypadá život a jednání lidí kolem mne je naprosto normální. Tak, jak bylo uzavřené pracoviště, byla uzavřená i rodina a město. Mým životem bylo pouze ráno vstát a dojít do práce, nechat se „seřvat“ a jít domů. Jednou za měsíc jsem si koupil hru a tu po večerech hrál. Platil jsem daně, sociální a zdravotní. Byl jsem průměrným občanem, kdybych však z té normálnosti neskončil v „blázinci“. Psychiatrická pomoc vedla nakonec tak daleko, že jsem se dostal na AVU. Moje cesta byla Baumax, „blázinec“, AVU. V době mé hospitalizace jsem si začal psát deník, který se stal nástupem na AVU hlavním námětem práce. Reflektuji bytí jedince v konzumní společnosti. Jeho samotu a přizpůsobování se okolí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bau Max. Přihlašte se a napište ho.

Honzeecheck
09.05.2016 4 z 5

Upřímně - jsem překvapený, že tu ta kniha je. Vyšla v nákladu 300 kusů, zafinancovaná komunitně přes Hithit. Autora sleduju od doby, kdy jsme vybírali do nového bytu obraz a náhodou jsem narazil na jeho dílo, což bylo přesně to, co jsme sháněli. Malovat tedy bezesporu umí, s tim psaním je to trochu složitější. Nasrat na větnou stavbu, že jo, ale zase to dobře plyne. Každopádně sraz "volnomyšlenkářskýho umělce" se surovou realitou prodejních center dopadl asi podle očekávání, na rozdíl od Xaviera Baumaxy tam ale Harant ani nedělal kariéru. Zábava na půl hodiny, ale za tu scénku, kdy pičus hrozí odebráním darovaný reklamní mp3 si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Designově moc pěkný!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bau Max v seznamech

Autorovy knížky