Bazilika přehled
William D. Montalbano
Thriller amerického autora, jednoho z nejznámějších novinářů, se odehrává na počátku třetího tisíciletí v prostředí Vatikánu. Byl zvolen nový papež Pius XIII., zvaný Tredi, první hlava katolické církve latinskoamerického původu, středního věku, energický a odhodlaný k reformám. V Římě také působí jako řádový bratr jeho dlouholetý blízký přítel Paul Lorenz, který po tragické smrti své manželky a dcer opustil zaměstnání policisty z oddělení vražd v Miami a snaží se zde najít klid a zapomnění. Je však požádán místní policií, aby se podílel na vyšetřování násilné smrti kněze, svrženého z ochozu chrámu sv.Petra. Brzy dochází k dalším úmrtím a je ohrožen jeho i papežův život. Během pátrání zjišťuje souvislost připadu s událostmi před čtrnácti lety, kdy nynější papež ještě jako kardinál nekompromisně bojoval proti kolumbijskému drogovému gangu, který touží po pomstě a naváže spolupráci s extrémně konzervativním katolickým sdružením. Autor ve svém napínavém příběhu věrohodně zachycuje zákulisí Vatikánu, které jako novinář poznal během osmiletého pobytu, a dotýká se i řady aktuálních problémů církevní politiky.... celý text
Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: 1999 , BB artOriginální název:
Basilica, 1995
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bazilika. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (6)


Kniha se mi četla opravdu dobře, autor znal dobře Řím a přestože se jednalo o román z poměrně komplikovaného prostředí (Vatikán,církev) bylo to psáno ne složitě ,ale s přehledem.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Bazilika v seznamech
v Přečtených | 22x |
v Mé knihovně | 57x |
v Chystám se číst | 9x |
(tato data se aktualizují 1x za hodinu.)
Vcelku dobré, napínavé, atraktivní prostředí. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, je přeci jen poznat, že to byl novinář. Některé chybky v překladu mi daly zabrat.