Berta a Jan hledají kešky přehled
Jan Tuháček
Dají se ještě dnes najít poklady? Jistěže ano, kolem nás jich jsou tisíce. Stačí jen stát se jejich nadšeným hledačem. Řeč je o celosvětovém fenoménu – hře, která se nazývá geocaching – a u nás se jí po česku říká keškování neboli chytání kešek. Postačí vám k tomu i nejobyčejnější chytrý telefon nebo navigace s funkcí GPS, dobré boty a chuť vyrazit ven za nikdy nekončícím dobrodružstvím. Úspěchy v téhle hře totiž nelze jen tak vysedět v křesle obýváku, ty se musí poctivě vychodit na čerstvém vzduchu. Tato knížka všem zájemcům ukáže, jak se stát kačerem (tj. lovcem kešek), jak najít, ale i zamaskovat ukrytý poklad nebo jak se vyhnout obávaným mudlům. Ale hlavně – nasměruje všechny lovce pokladů na ta nejatraktivnější místa v celé České republice, která stojí za návštěvu, ať už s GPS hledačkou nebo bez ní. A to vše s krásnými a veselými ilustracemi Petry Cífkové.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Berta a Jan hledají kešky. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Keškuju už rok, takže jsem si knížku přečetla jen ze zvědavosti a moc mě neobohatila. Dozvěděla jsem se jenom několik slangových výrazů (Geovozidlo, Kindersmetí) a že se dá vyrobit umělý choroš. No, já už ulovila i umělé h**** :D
Jinak jsme se s maminkou shodly, že je to spíše vlastivědná knížka.
Doporučuji lidem, co Geocaching neznají a chtěli by začít, pro dlouhodobější keškaře to je spíš námět na výlet. Pokud jste rodiče a máte dítě, co roupama neví kudy kam, můžete mu to zkusit dát.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Berta a Jan hledají kešky v seznamech
v Přečtených | 4x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Chystám se číst | 3x |
v Chci si koupit | 1x |
v dalších seznamech | 1x |
Geocaching je koníčkem mojí náctileté dcery. Pravidelně spolu jezdíme na výpravy, kde zastávám funkci sponzora a asistenta pro odlov ve výškách :o)
Knížka pomáhá dětem začít s lovením kešek. Vysvětluje, oč jde, co k tomu je potřeba nebo kde najít informace. V druhé části nabízí asi třicítku "propagačních" vlastivědných medailonků o zajímavých destinacích (profláknutých i málo známých), kam se lze za keškami vydat. Rodičům to pomůže organicky zařadit geocaching do rodinného cestování a zároveň tím autor zdůrazňuje vzdělávací aspekt celé hry. Což jsou šikovné argumenty, s nimiž se mohou děti vytasit, když už odloví všechno v okolí bydliště a začnou pro svůj koníček potřebovat odvoz.
Ilustrace se mi nelíbily, stručný slovníček je pro nováčky užitečný. Celkově se mi knížka zdá docela použitelná ke zlákání dítěte pro věc nebo jako motivace malého kačera pro rodinný výlet.