Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze přehled

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2733/bmid_bestie-z-karlstejna-aneb-kronika-hr-650436085f4fb.jpg 4 124 124

Karlštejnská bestie zabíjela v návalech vzteku služebnictvo a málem překazila i napsání snad nejslavnější kroniky českých dějin. Nevěříte? Kroniku českou, která se stala po staletí nejčtenějším dílem v našich zemích, napsal v první polovině 16. století Václav Hájek z Libočan.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
07.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Bestie z Karlštejna poutavě přibližuje poměry, ve kterých v první polovině 16.století žili poddaní, měšťané, ale i vrchnost. Máme možnost nahlédnout do systému soudnictví té doby a musím říct, že jsem chvílemi měla opravdu vztek, zvláště v okamžicích, kdy se mluví o tom, že pán může poddaného bít jak chce a třeba i beztrestně zabít - no hrůza. Ocenila jsem, že se z vyprávění chůvy Serafíny seznámíme s dobovými pověstmi. Trochu mě překvapila ta "královská milost" - já tedy nevím, ale rozhodně mi to přijde mnohem horší než smrt stětím. Určitě si ráda přečtu další příběh z Kroniky hříšného kněze.

čef
07.11.2023 5 z 5

Rád jsem si přečetl něco ze života našeho známého kronikáře Hájka z Libočan. K tomu jsem se dozvěděl leccos ze soudnictví doby, ve které žil – no hrůza. Příběh byl tedy docela poutavý, žádné akční scény se však hledat nedaly. Nicméně velmi dobrý historický román, historická věrnost této fikce více než dost postačuje.

kolacky
01.11.2023 4 z 5

Moc dobře napsané. Paní Horákovou čtu ráda, i historické i současné knížky. Tady se nespletu.

Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023

Kniha Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze v seznamech

v dalších seznamech3x

sadismus týrání Karlštejn historické romány krutost

Naďa Horáková
česká, 1962