Bill Gates: Mýtus hodného miliardáře přehled

Bill Gates: Mýtus hodného miliardáře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539056/bmid_bill-gates-mytus-hodneho-miliardare.jpg 3 2 2

Důkladná investigace Nadace Billa a Melindy Gatesových, která odhaluje, jak Bill Gates využívá filantropii k uplatňování politické moci bez odpovědnosti. Bill Gates se díky svým filantropickým akti­vitám proměnil z technologického padoucha v jednoho z nejobdivovanějších lidí na svě­tě. I když nedávné rozvodové řízení a četná obvinění z nevhodného chování poskvrnily jeho veřejný obraz, jen málokdo zpochyb­ňuje dobročinnost jeho nadace, bezmezně obdivované za to, jak vynakládá miliardy do­larů na zachraňování životů chudých obyva­tel naší planety. Jak ale Tim Schwab ve své odvážné investigaci ukazuje, Gates je stále tím, čím býval: monopolistou přesvědčeným o své neomylnosti a odhodla­ným vnucovat všem ostatním své představy, svá řešení a své vůdcovství. Žádný nezištný filantrop, nýbrž obchodník s mocí, chytrý ino­vátor, jenž dokázal proměnit extrémní bohat­ství v obrovský politický vliv a přesvědčit mnoho lidí k tomu, aby jeho činy velebili, nikoli zpochybňovali. Schwabova kniha nabourává oslnivou aureo­lu, která až příliš dlouho chránila nejmocnější charitativní organizaci světa před dohledem veřejnosti, a ukazuje, jak si Bill Gates za své miliardy koupil ohromující kontrolu nad ve­řejnou politikou, soukromými trhy, vědeckým výzkumem a zpravodajskými médii.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

The Bill Gates Problem: Reckoning with the Myth of the Good Billionaire, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bill Gates: Mýtus hodného miliardáře. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

McBerny
předevčírem 2 z 5

Na jedné straně nepochybná arogance, sebestřednost, megalomanie, všeználkovství a spasitelský komplex nikým nevoleného miliardáře, na druhé pochybná nenávistná aktivistická motivace ultralevicového progresivistického autora-tak si, dámy a pánové, vyberte.

Úsvit Onyxu, Temnoty hlubin a další knižní novinky (33. týden)

11.08.2024

Kniha Bill Gates: Mýtus hodného miliardáře v seznamech