Biocenózy vodních biotopů / Biocenosis of Water Biotopes / Biocenosis de hábitat acuático přehled

nehodnoceno
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449903/bmid_biocenozy-vodnich-biotopu-biocenosi-dNm-449903.png 0 0 0

Monitoring přítomných biocenóz na vodních nádržích je velmi důležitý. Jednou z principiálně nejdůležitějších metod biologického rozboru je mikroskopická analýza. Na základě taxonomického složení fytoplanktonu, jeho početnosti, intenzity vodního květu a četnosti výskytu je možné hodnotit ekologický stav vod. S přítomností fytoplanktonu výrazně souvisí skladba a diverzita zooplanktonu. Nadměrný výskyt planktonu nebo výskyt určitých problematických druhů sinic a řas se podílí na ovlivnění chuťových a pachových vlastností vody nebo jejím finálním využitím (pitná voda, rekreace). Předložená publikace je zaměřena na stručný taxonomický přehled významných vodních biocenóz hodnocených mikroskopicky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biocenózy vodních biotopů / Biocenosis of Water Biotopes / Biocenosis de hábitat acuático. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Biocenózy vodních biotopů / Biocenosis of Water Biotopes / Biocenosis de hábitat acuático v seznamech