Boj v těžkém opevnění: O osádkách pevností a jejich činnosti v míru i v boji přehled

nehodnoceno
Boj v těžkém opevnění: O osádkách pevností a jejich činnosti v míru i v boji
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533471/bmid_boj-v-tezkem-opevneni-o-osadkach-pe-65e44de058dea.jpg 0 0 0

Příslušníci hraničářských pluků, zkráceně hraničáři, byli určeni pro obsazení linií československého předválečného opevnění. Stovky našich otců, dědů a pradědů se podílely na projektování, vyzbrojování a vybavování pevností, další tisíce pak byly vycvičeny pro pevnostní boj. Události nešťastného podzimu roku 1938 bohužel nedaly naší armádě možnost prokázat své kvality a celý pevnostní systém včetně zkušeností s jeho výstavbou a pravidly pro pevnostní boj začaly upadat v zapomnění. Tato kniha chce připomenout nejen to, jak měly osádky těžkého opevnění bojovat, ale také muže samotné. Ty muže s hraničářskými psy na límcích, kteří stáli na hranicích připraveni bránit Československou republiku, demokracii a jejich vlastní domov.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Boj v těžkém opevnění: O osádkách pevností a jejich činnosti v míru i v boji. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Boj v těžkém opevnění: O osádkách pevností a jejich činnosti v míru i v boji v seznamech