Borgia - román rodiny přehled

Borgia - román rodiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211423/borgia-roman-rodiny-211423.jpg 4 3 3

Románová historie slavné dynastie Borgiú, od zakladatele Alexandra VI, přes nejslavnější osobnosti Cesare Borgiu, papeže, ženy a další. Popsány i dobové události a příběhy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Borgia - román rodiny. Přihlašte se a napište ho.

ibáG
15.05.2020 4 z 5

Zajímavé. Celkem stručné. U latinských vět bych uvítala překlad. Pro někoho může být krkolomnější číst češtinu počátku 30. let. 20. století. Téma Borgiů, Medicejů, Michelangela, Leonarda, Mechiavelliho, Říma, Florencie... mě hodně zajímá a přitahuje. Už jsem četla více knih s tematikou tohoto údobí, kdy se tyto osobnosti protínají. Rodrigo Borgia uplatil kardinály a stal se papežem Alexandrem VI. (je označován za jednoho ze tří nejhorších papežů). Na klíčová místa dosadil členy své rodiny. Tento rod se neštítil vůbec ničeho, krom Rodriga předevšim jeho syn Cesare a také jeho dcera Lucrezia, která byla i prostředkem k získávání moci. Zaujalo mě, že se zde v knize píše Michel Angelo, nikoliv Michelangelo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Borgia - román rodiny v seznamech