Botticelli maluje dobrodružství Nastagia degli Onesti v domě Pucciově ve Florencii přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380502/bmid_botticelli-maluje-dobrodruzstvi-nas-xd1-380502.jpg 4 1 1

Malíř Sandro Botticelli vymalovává fresky v domě měšťanu Pucciho a přitom se seznámí s jeho chotí Laurentinou. Zamilují se do sebe. Pucci spatří Botticelliho trpícího láskou a domnívá se, že se umělec trápí kvůli fresce, jež má zpodobňovat scénu z Dekameronu – jak Nastaglio degli Onesti spatřil v lese přízrak muže krutě pronásledujícího a mučícího dívku a díky této zkušenosti přesvědčil svou vyvolenou, která ho do té doby odmítala, aby se za něj vdala. Sandro je nespokojen s představou, že taková freska má být umístěna právě v ložnici jeho milované, ale aby nemusel z domu odcházet, souhlasí s tím, že bude dál pracovat usilovněji a že dílo dokončí.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Karel Janský

Botticelli peint l'aventure de Nastagio degli Onesti dans la maison Pucci à Florence , 1897

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Botticelli maluje dobrodružství Nastagia degli Onesti v domě Pucciově ve Florencii. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Botticelli maluje dobrodružství Nastagia degli Onesti v domě Pucciově ve Florencii v seznamech

René-Marie-Auguste Tardiveu
francouzská, 1867 - 1926