Božské dobrodružstvo přehled

Božské dobrodružstvo
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497329/bmid_bozske-dobrodruzstvo-mc8-497329.jpg 5 1 1

Ak Boh je láska, potom láska je cestou, bránou, pravdou a životom, čo sú ostatné atribúty Božieho syna. "Láska, ktorá hýbe slnkom a ostatnými hviezdami", hýbe v prvom rade bytosťami obdarenými rozumom - ona je ich životom. Láska v ich živote má taký význam ako teplo v planetárnom systéme...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Božské dobrodružstvo. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
30.06.2022 5 z 5

„Zlo, ktoré pácham na druhom, je zlo, ktoré pácham na sebe. Miluj blížneho svojho ako seba samého znamená takisto: Miluj blížneho svojho, aby si miloval seba samého.“

„Odmietať Božiu vôľu znamená sa podriadiť vôli ľudí, ktorá – ak nie je inšpirovaná Božím zákonom a ani sa ním nespravuje – je vôľou tyranov, zlodejov, egoistov, ľudí premenlivých a v každom prípade rozumovo obmedzených.“

„Peter ho zaprel, Judáš ho zradil, apoštoli sa rozutekali, Matky sa zriekol, ľud sa mu odplatil urážkami. (...) Takáto obeta – Obeta – však odhalila, ako Ježiš v záverečnom okamihu uprednostnil bratov pred Otcom, a to preto, aby mu ich navrátil, teda z Lásky k Otcovi.“

Už dlhšie sa mi nestalo, že by som tak útlu knihu (no vážne, zmestila by sa aj do listovej kabelky) čítala tak dlho. Čo totiž odsek (niekedy aj veta), to myšlienka. A často myšlienka, ktorá „prefacká“, doráža na kamenné srdce, a v ideálnom prípade zapôsobí až tak silno, že „zomiera starý človek, aby nezomrel človek“.

Pri čítaní tejto knihy som striedavo zažívala pokoj a znepokojenie – pokoj zhora, lebo kniha tak autenticky hovorí o Láske, a znepokojenie, lebo moja „láska“ je Láske ešte veľmi nepodobná a vzdialená, a hoci túžim po JEHO blízkosti, predsa sa zdráham priblížiť...

... a milovať tak, ako on. Ako?
„Otec opustil Ježiša a Máriu pre nás.
Ježiš prijal opustenosť Otcom a opustil Matku pre nás.
Matka prijala opustenosť Otcom (deliac sa o Synovu opustenosť) a opustenosť Synom pre nás.
My sme teda postavení na prvé miesto. Takéto bláznovstvo je schopná vykonať iba láska.“

Nádherné úvahy hodné mnohých rozjímaní. Naozaj odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Božské dobrodružstvo v seznamech

v dalších seznamech1x