Brigádní generál Josef Eret přehled

Brigádní generál Josef Eret
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299600/mid_brigadni-general-josef-eret-2i4-299600.jpg 5 2 2

Příběh brigádního generála Josefa Ereta, italského legionáře, velitele pěšího pluku 29 "Plukovníka Josefa Jiřího Švece" v Jindřichově Hradci v roce 1938 a vyznamenaného exilového generála, který se nikdy nesměl vrátit do své vlasti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brigádní generál Josef Eret. Přihlašte se a napište ho.

Stufa
15.04.2018 5 z 5

Byl jsem zvědavý, jak útlá knížečka o jednom hrdinovi splní svůj účel a zda stojí za koupi - a musím říct, že jsem velmi mile překvapen.
Kniha obsahuje fakta, mnohdy vůbec neznámá, dotýká se i ožehavého tématu prezidenta protektorátu Háchy - pan generál Eret u něj krátce sloužil (než byl na žádost nacistů z úřadu vyhozen jako legionář). Pan generál Eret vzpomíná na večerní debaty s panem Háchou u krbu, přibližuje, že to byl korektní člověk, který dělal vše co mohl, aby okupace českých zemí byla co nejmírnější, přimlouval se na gestapu za zadržené čechy...bohužel byl často německými úřady ignorován.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Brigádní generál Josef Eret v seznamech