Buddhismus v otázkách a odpovědích přehled

Buddhismus v otázkách a odpovědích
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465940/bmid_buddhismus-v-otazkach-a-odpovedich-TSy-465940.jpg 5 6 6

Cílem knihy Buddhismus v otázkách a odpovědích je podat základy tibetského buddhismu přehledně, srozumitelně a bez přemíry cizích termínů. Přes 50 otázek a odpovědí vám pomůže nalézt k danému tématu cestu bez zbytečného bloudění. Nejprve zodpovíme obecné otázky, které se v této souvislosti objevují nejčastěji, a poté si představíme hlavní buddhistická učení. Nakonec se zaměříme na konkrétní metody. Prostor je věnován především meditaci a jejímu praktickému využití v každodenním životě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Buddhismus v otázkách a odpovědích. Přihlašte se a napište ho.

maria.kon
04.07.2023 5 z 5

Za mě parádní úvod do budhismu, i přes stručný formát jsem se dozvěděla hodně. Je to jasně a pochopitelně pojaté. Některé věci mě překvapily a zjistila jsem, že mi je budhismus bližší, než jsem si doteď myslela!

StrYke
29.06.2023 3 z 5

Taková tenká, milá brožura, zaměřující se spíše na praktickou část buddhismu než na teoretickou a klouzající po zvolených tématech jen velmi, velmi povrchově. Umím si představit, že po jejím přečtení se kdejaký čtenář do tohoto "náboženství" a s ním souvisejících meditací ponoří, já jsem si však od jejího obsahu sliboval něco trošku jiného :).

hu_87
18.12.2022 5 z 5

Stručný úvod do problematiky buddhismu, čtivě a uživatelsky přívětivě napsaný, k tomu velmi zajímavý. Myslím si, že o této knize hodně lidí ani netuší, že existuje, což je škoda - o buddhismu mají lidi určité znalosti, o kterých si sice myslí že jsou správné, ale třeba jsou nepřesné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Buddhismus v otázkách a odpovědích v seznamech

buddhismus otázky a odpovědi

Vít Kuntoš