Bylo nás pět přehled

Bylo nás pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90160/bmid_bylo-nas-pet-mXC-90160.jpg 4 3433 3433

Bylo nás pět je zřejmě nejslavnějším románem Karla Poláčka. Autor se v nejtěžších chvílích na sklonku svého života nechal inspirovat vzpomínkami na klukovské hry a napsal knihu o veselých klukovských příhodách pětice kamarádů - Bajzy Petra, Jirsíka Čeňka, Bejvala Antonína, Kemlinka Eduarda a Zilvara z chudobince, vyrůstajících na malém městě. Kniha byla jen pro příslušníky čs. branné moci.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bylo nás pět. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (452)

lulucinax
20.09.2024 3 z 5

Na seriál jsem koukala vždy, když ho dávali v televizi a líbil se mi. Nyní jsem si ho pustila do uší a to bylo horší. Se slovy se mi v hlavě neustále promítal film, ale celkově mě nebavil. Tady opravdu platí, že film/seriál je lepší. Nebo to je možná tím, že jsem na něj koukala, když jsem byla malá. Nyní jsem na děj pohlížela jinýma očima.
Bylo moc fajn si přiblížit tehdejší dobu, ale ten jejich slovník, samé načež, pročež a pravil apod. Poslech se dal, psaný text by se četl hůře. Nicméně jsem za poslech ráda, mám odškrtnuto.

edith79
28.08.2024 5 z 5

Jak já to miluju. Miluju to jako knihu, jako vyprávění, kterého se naprosto bezkonkurenčně ujal František Filipovský a samozřejmě i jako geniální seriál Karla Smyczka. Parta kluků z malého městečka, která vymýšlí lumpárny, hádá se a zase udobřuje a hlavně prožívá všelijaká dobrodružství. Jeden z klenotů naší literatury.

Arthurus
07.08.2024 4 z 5

Bylo nás pět = knižní klasika od Karla Poláčka. Pamatuji si, jak jsem knihu jako malý bral neustále do ruky a četl si a neustále se chechtal, převážně kapitole Hon na vosy, která je opravdu nezapomenutlná a kterou si dovolím označit jako nejlepší z celé knihy.

Knižní novinky (33. týden)

09.08.2020

Kniha Bylo nás pět v seznamech

v Právě čtených57x
v Přečtených6 053x