C.k. dezertéři přehled

C.k. dezertéři
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131884/bmid_c-k-dezerteri-gvG-131884.png 4 8 8

Polská obdoba našeho Švejka nebo Yossariana, člověk s nezávislým a nestádním myšlením uprostřed války, které nerozumí a ani rozumět nechce. Děj románu začíná v posledním roce 1. světové války v 11. strážní rotě v Sátoraljaújhely v Maďarsku. Jsou tam politicky podezřelí vojáci z mnoha národů císařsko-královské monarchie. Hlavní postavou románu je fanatik Stefan Kania, pravděpodobně se skrývající pod falešným jménem. Čtyři vojáci - Polák Kania, Maďar Lajos Szökölön, Polský Žid Izydor Haber, Rusín Iwan Hładun a italský válečný zajatec Giuseppe Baldini se rozhodnou uprchnout ze zatčení, kde skončili po nečekané kontrole ve vojenské jednotce. ... 25-006-83... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Svoboda

C.K. dezerterzy , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize C.k. dezertéři. Přihlašte se a napište ho.

stgeorge
29.06.2021 5 z 5

Kniha to je opravdu dobrá a stojí za přečtení. Se Švejkem to má společnou jen dobu, ve které se děj odehrává.

milan3144
08.06.2021 3 z 5

Problém této knihy je v tom, že se nabízí, ať už díky anotaci, nebo prostě spontánně, to srovnání se Švejkem. Sám jsem se tomu nevyhnul a právě v onom srovnávání to knize dost ubližuje. Švejkovi jsem dal čtyři hvězdy a tak abych dodržel nějakou odstupňovanost, dávám tomuto příběhu tři, byť neznat Haškova hrdinu, dám nejspíš čtyři.
Prostě za tři hvězdy, které k těm čtyřem nemají vůbec daleko.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha C.k. dezertéři v seznamech

Autorovy knížky