Čarovný kraj přehled

Čarovný kraj
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294902/mid_carovny-kraj-gTD-294902.jpg 5 15 15

Čarovný kraj Jiřiny Pilátové je plný obyčejných příběhů ze Žítkové. Soubor krátkých povídek, některých v nářečí, dokresluje 28 barevných ilustrací Tomáše Diblíka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarovný kraj. Přihlašte se a napište ho.

Mateo67
25.09.2021 4 z 5

Čarovná kniha o čarovném kraji s čarovnými ilustracemi. O kraji, kde se jednu chvíli čas zastavil. Dnes vás tu bude čekat už “jen” čarovná příroda, ostatní už pouze ve vzpomínkách či řádcích této knihy.

Lessana
24.11.2020

Ach, aká nádherná obálka! Presne korešpondujúca s názvom knihy! Určite aj avizovaných 28 ilustrácií je podobne nádherných a podmanivých. Škoda, že knihu u nás v knižnici nemajú...

pajaroh
17.11.2020 4 z 5

Čteno v listopadu v dřevěné vyhřáté chatce u lesa s výhledem na zamlžené Javorníky. Ideální prostředí pro takové "babičkovské" povídání z Kopanic o starých časech, zimách plných sněhu, kamenitých polích, chudobě, dřině a dobrých lidech. To vše doprovázeno krásnými ilustracemi žítkovských dřevěnic ukrytých mezi kopci.

"Žítková dnes je jiná. Za "lepším" životem odešlo 80% obyvatel (...) Velká schopnost přizpůsobit se době nové sice odnesla chudobu, ale odvála i onu pohodu, vzala lidem jejich svobodu. Vlastnictví viditelného, hmotného vytlačí vlastnictví neviditelného. Co je víc?"

A navíc mi tuto knihu poslala ochotná paní ze Starého Hrozenkova...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čarovný kraj v seznamech

Autorovy knížky