Časy otřesů: Čtyři medievisté a dvacáté století ve střední Evropě přehled

nehodnoceno
Časy otřesů: Čtyři medievisté a dvacáté století ve střední Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539339/bmid_casy-otresu-ctyri-medieviste-a-dvacate-stoleti-ve-stred.jpg 0 0 0

Kniha představuje zcela ojedinělou výpověď čtyř vynikajících historiků, odborníků na období středověku – medievistů. V rozhovorech se svými žáky a spolupracovníky vzpomínají na roky svého života, mládí, dětství a dospívání; svá studia a celou akademickou kariéru; na to, co je utvářelo a formovalo jako vědce; čeho dosáhli i nedosáhli a také – nikoliv jen tak mimochodem – vyjadřují se k roli, jakou má podle nich hrát zkoumání dějin, a zejména dějin středověku, k porozumění současnosti. Jak to, že před historií si nemůžeme být nikdy jisti? Všichni čtyři se spolu se svými žáky a kolegy pokoušejí dobrat odpovědi na otázku, co vlastně znamená zkoumání středověku pro naši společnou složitou přítomnost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Časy otřesů: Čtyři medievisté a dvacáté století ve střední Evropě. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Prokletí svatých, Plameny války a další knižní novinky (25. týden)

16.06.2024

Kniha Časy otřesů: Čtyři medievisté a dvacáté století ve střední Evropě v seznamech

historici

Autoři knihy