Černé jako smola přehled

Černé jako smola
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129832/bmid_cerne-jako-smola.jpg 4 50 50

Vašátko a Horác série

Šest poutavých detektivních povídek s oblíbenými hrdiny malířem Horácem a nadporučíkem Vašátkem. Jejich literární úroveň graduje od první z nich, Černé jako smola, která dala celému výboru název, až k nejzdařilejším posledním Psyché (případ vraždy nemocné ženy, která se nedokázala vzdát milence) a Sluneční skvrny (Vašátko se vrací do své minulosti, k vraždě z 50. let).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černé jako smola. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (16)

Dandulka
11.08.2024 2 z 5

Málokdy se stane, že je film lepší než kniha. Ta chvíle teď nastala.

ArthasKarfa
03.03.2024 5 z 5

Drobné lidské příběhy, které protnou zločiny. Jsou to zločiny jako my lidé, malé a často zoufalé a samozřejmě nedokonalé. Společně s Horácem a Vašátkem chodíte po Praze, nebo sedíte na pivu v jedné z putyk. Milé příběhy, takové obyčejné.

SSTknihy
13.06.2023 3 z 5

Horác s Vašátkem jsou má oblíbená detektivní dvojice. Nebo spíš umělecko-detektivní vzhledem k Horácově profesi. Baví mě to spojení, je to jiné než běžné detektivní dvojice, trochu víc filozofické, trochu víc na hraně zákona. Přestože většina příběhů je už pár desítek let stará, čtou se docela dobře a dobové archaismy příběhům nijak neškodí. Není to žádná akční "podívaná", spíš přemýšlení a dedukce ve stylu klasických detektivek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černé jako smola v seznamech