Čertoviny přehled

Čertoviny
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338214/bmid_certoviny-SIQ-338214.jpg 4 13 13

Kniha vypráví o dobrodružství čerta, jeho kamarádech a nepřátelích. Jedna kapitola končí větou: " Věru já jsem starý čert a zlý, ale ty jsi bábo ještě horší." Potom jí dal pitlíček až se jí v očích zajiskřilo a zmizel. Tak se bába čerta zbavila a měla půdu plnou peněz. Dobře se jí dařilo, ale znamení od čertových drápů ji zůstalo ve tváři nadosmrti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čertoviny. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

draka
08.08.2020 5 z 5

Čert, Mikuláš a anděl. Takové mám pořadí z dětství. Jednou jsem si hrál na hrdinu a čert mě strčil do pytle. Slíbil jsem všechno, co po mně Mikuláš požadoval, jen už abych byl z pytle ven. Strašně jsem se bál. Čertoviny opravdu můžu, nádhera.

Turlogh
22.03.2020 4 z 5

Příjemná knížka, dobře se čte. Krátké, výstižně vyprávěné příběhy o čertech a příhodách s nimi. Mimochodem, nejvíce se mi líbil ten o vojákovi, jak vyplatil čerty. Napadlo mě, že by se tyto příběhy daly skvěle přepracovat do scénářů pro loutkové hry... Doporučuji k přečtení. Howgh.

katy238
10.11.2017 5 z 5

Neobvyklá pohádková kniha pro nebojacné čtenáře. Nádherné grafické zpracování i krásné příběhy delaji tuto knizecku výjimečnou v žánru pohádek pro děti i dospělé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čertoviny v seznamech