Červený dům přehled

Červený dům https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185467/bmid_cerveny-dum-prv-185467.jpg 3 59 59

Mark Haddon je uznávaným britským spisovatelem střední generace, který od tvorby pro děti přešel k psaní pro dospělé. Autor seriózních románů Podivný případ se psem (Whitbreadova cena 2004) či Problémové parie nebo ufounské taškařice Spudveč! se i v Červené domě věnuje především problematice soužití v současné rodině, ať už úplné nebo nějak narušené či zcela rozbité. Vychází zde z autentických zážitků své vlastní rodinné dovolené ve Franci.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Red House , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený dům. Přihlašte se a napište ho.

kris.docekalova
27.03.2023 2 z 5

Dost dlouho jsem se s knihou prala. Většinou čtu hodně rychle, ale tentokrát mi trvalo asi měsíc, možná i víc, než jsem ji přečetla. Na mě tam bylo hodně postav, ve kterých se mi těžko dělal přehled. Až později jsem zjistila (někde jsem si to přečetla online nebo na zádech knížky), že je to vlastně o dvou rodinách, nebo spíš jedný velký propletený a že je to vlastně o psychologickém vývoji těch postav, žádná jedna jasná zápletka. Ano, na konci knihy jsem už měla lepší přehled kdo je kdo, ke komu patří a co byla jeho backstory, ale když se tohle stane až úplně na konci knihy, tak mi to přijde teda hodně pozdě. Možná, kdyby si člověk knihu přečetl znovu, pak už by se líp orientoval, ale já teda motivaci knihu číst znovu nemám. Trochu zklamala. I když styl psaní autora byl docela zajímavý,

bekule
27.10.2022 2 z 5

Hodně dlouho jsem se s divnou formou prala a až do konce autorovu stylu na chuť nepřišla.Jen mě od chvíle kdy se situace mezi zůčastněnými dokonale zašmodrchala začalo zajímat jak to dopadne takže jsem to dočetla a jsem ráda že to mám za sebou.Od Haddona už raději nic dalšího zkoušet nebudu.

Greenfingers
15.08.2022 5 z 5

Mark Haddon mě ani tentokrát nezklamal. Příběh dvou rodin na dovolené- žádné dramatické dějové zápletky, zato však mistrovské vykreslení charakterů jednotlivých postav.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červený dům v seznamech

anglická literatura