České poklady UNESCO pro děti přehled

České poklady UNESCO pro děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539447/bmid_ceske-poklady-unesco-pro-deti.jpg 5 2 2

Nejúžasnější památky a přírodní krásy všech zemí se zapisují na seznam světového dědictví UNESCO – největších pokladů naší planety. V České republice máme na tomto seznamu 17 míst, od historického centra Prahy přes celé krajiny (Krušnohoří či Jizerskohorské bučiny) po unikátní jednotlivé stavby, jako je třeba brněnská moderní vila Tugendhat. A vedle těchto památek tu máme i řemesla a zvyky, jež tvoří neméně cenné nehmotné dědictví. Třeba ruční výroba skla, loutkové divadlo, půvabný modrotisk a řada dalších, které v naší knize objevíte.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize České poklady UNESCO pro děti. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
24.06.2024 5 z 5

Bezvadná kniha pro malé cestovatele. Stručně, jasně, vystižně s krásnými kresbami seznámí nejen děti, ale i dospěláky s českými poklady.
Tleskám!

Terkaodkafe
14.06.2024 5 z 5

Naučných knih pro děti je mnoho, ale objevit nějakou, která by byla jak přínosná, tak zajímavá a krásná, je jako hledat jehlu v kupce sena. České poklady UNESCO pro děti se mezi takové knihy řadí. Dětem představuje poklady, které jsme zdědili pro předcích a na které můžeme být právem pyšní.

Obsáhleji v recenzích.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha České poklady UNESCO pro děti v seznamech