Československé poštovní známky a jejich padělky přehled

Československé poštovní známky a jejich padělky
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235895/bmid_ceskoslovenske-postovni-znamky-a-je-Dow-235895.jpg 5 2 2

U jednotlivých známek je jejich detailní popis, včetně popisu padělků známek. Kniha je psaná česky, něměcky a anglicky.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Československé poštovní známky a jejich padělky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Corso
29.07.2024 5 z 5

V roku 1963 vysla v Pofis/Nadas kniha, na ktoru filatelisti uz vtedy dlho cakali, Padelky ceskoslovenskych znamek. Dnes uplne nezohnatelna, doslova poklad filatelistovej knihovnicky. Vyskum, vedomosti, objavy na poli CSR falzifikatov vsak za polstorocie pokrocili, objavili sa nove, dokonalejsie, lepsie sa zdokumentovali aj tie stare chronicky zname padelky. Karaskovo (musim to tak nazvat) dielo, je rovnaka udalost ako vyssie spominana kniha. Klobuk dole. Samozrejme toto nie je beletria pre bezneho citatela. Pre filatelistu ktory berie zbieranie Ceskoslovenskych prvorepublikovych znamok len trochu vazne, je toto takmer povinna ucebnica. Nic podobne na trhu nie je, davat si v samostudiu dohromady informacie je dnes sice vdaka internetu jednoduchsie, lenze toto je najkompletnejsia praca aku mozete zohnat, kazdy popis je doplneny snimkou, (sice nasiel som par chyb ako nespravna fotka ale clovek na to hned pride). To kvantum relevantnych informacii je na nezaplatenie, a v konecnom dosledku vam moze usetrit vela penazi, omylov, neprijemnych prekvapeni. Filatelisticky trh zaziva obrodu, prebudza sa, a priniesol vela podvodnikov na aukre, ebay-i, vzdelanie je nutnost. Vytkol by som len drobnost, viac farebnych snimkov, hlavne ak sa jedna o falzifikaty farebnych odtienov, uprav lepu, uprav papiera. Lebo kniha je ciernobiela, ale na zaciatku je par stran plnofarebnych. (Dnes uz ciernobiele ilustracie riesim druhy raz... vid Borikovy lapalie :) Ciernobiela snimka vsak na druhej strane zlepsuje popisovane detaily, takze ma to logicke opodstatnenie.
Pre ceskoslovenskeho filatelistu 6 hviezd, povinnost ako slabikar pre prvacika. Ostatnych kniha nebude zaujimat, asi ako mna nezaujimaju odborne knihy o zvarani oblukom :)

Luigi1
19.06.2020 4 z 5

Také jsem čekal,že objevím něco zajímavého,nestalo se,ale jinak poučné

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Československé poštovní známky a jejich padělky v seznamech