Český filmový plakát 1931-1948: výběr úzkých formátů přehled

Český filmový plakát 1931-1948: výběr úzkých formátů
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374374/bmid_cesky-filmovy-plakat-1931-1948-vybe-547-374374.jpg 5 4 4

Katalog k výstavě: Český filmový plakát 1931–1948, která se konala 13. 12. 2017 – 22. 3. 2018 v budově Muzea hlavního města Prahy. Seznámíte se tak s klasickou formou filmového plakátu, tzv. nudle, jejíž rozměr byl v průměru 30 cm na šířku a 100 cm na výšku. Masově se rozšířila po vzniku zvukového filmu na počátku třicátých let 20. století. Popularitě plakátů pomohla také rychle se rozšiřující technologie levného ofsetového tisku. V publikaci čtenář nalezne ucelený výběr z více než 300 filmových plakátů ze sbírek Muzea hlavního města Prahy. Publikace obsahuje souběžný anglický text.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Český filmový plakát 1931-1948: výběr úzkých formátů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

DádazPrahy
20.06.2020 4 z 5

Tato publikace je původně katalogem k výstavě v Muzeu hlavního města Prahy. Obsahuje barevné reprodukce plakátů typického formátu "nudle" k 293 filmům (důvodem, proč plakátů je přes 300, je to, že k některým filmům byly vyrobeny dva různé plakáty).
Na konci publikace najdeme rejstřík vyobrazených plakátů s uvedením autora, pokud je znám.
Doporučuji všem milovníkům prvorepublikových filmů - troufám se říct, že potěší, zejména pokud jste neměli možnost výstavu shlédnout.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Český filmový plakát 1931-1948: výběr úzkých formátů v seznamech

v dalších seznamech1x

plakáty český film katalogy výstav

Autorovy knížky

Jindřich Čeladín