Cesta za mým otcem, Isaacem Bashevisem Singerem přehled
Jisrael Zamir
Isaac B. Singer emigroval v r.1935 do Ameriky, ženu a malého syna nechal v Polsku a nikdy pro ně neposlal. Komunisticky orientovaná žena odešla s dítětem do Sovětského svazu, posléze byli vyhoštěni do Palestiny, kde Jisrael Zamir vyrostl v kibucu. Jeho kniha o otci, napsaná zjevně z vnitřní potřeby vyrovnat se s jejich vzájemnými vztahy, ukazuje rozporuplnost otcovy povahy a popisuje židovské prostředí v Americe. Jistě zaujme obdivovatele Singerova rozsáhlého literárního díla. Záv Portrét a životopis slavného spisovatele je dílem jeho syna, překladatele Singerova díla do hebrejštiny... celý text
Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: 1999 , Volvox GlobatorOriginální název:
Avi, Jicchak Baševis-Zingr
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta za mým otcem, Isaacem Bashevisem Singerem. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Ne uplne nekriticky pohled na jednoho ze svetovych spisovatelu. Cetlo se to jednim dechem
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Cesta za mým otcem, Isaacem Bashevisem Singerem v seznamech
v Přečtených | 9x |
v Knihotéce | 3x |
v Chystám se číst | 2x |
Pokud jste Singerovými čtenáři, tato kniha vám o něm mnoho poví, vč. jeho tvůrčích metod. A pokud jste přečetli i jeho duchovní autobiografii Láska a vyhnanství, "doplní vám vzdělání", protože jeho syn dává mnohé věci do souvislostí, a tak napravuje "otcovu verzi života". Koneckonců sám Singer napsal: "Pravdivý příběh lidského života nemůže být napsán nikdy. Není to v moci literatury. Vyčerpávající vyprávění o lidském životě by bylo zároveň nudné i neuvěřitelné." Tohoto pravidla se držel po celý život.
A hledání vztahu syna s otcem po dvacetileté přestávce je jistě samo o sobě námětem na román, co říkáte?