Cesty k moci přehled

Cesty k moci
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61892/cesty-k-moci-61892.jpg 3 6 6

Čtivá a s vtipem psaná kniha o systému moci v SSSR a u nás na konci 60. a 80. let. S využitím samizdatových sborníků a dochované pozůstalosti Milana Hübla sestavila Eliška Skřenková, předmluvu napsal Ing. Petr Uhl, doslov doc. PhDr. Miloš Hájek, DrSc. Fotografie pořídili fotoreportéři ČTK.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesty k moci. Přihlašte se a napište ho.

peří
12.01.2018 4 z 5

Jeden z prvních signatářů Charty 77.. psal zasvěceně, věcně a střízlivě. Za své kritické názory odsouzen na 6,5 roku do vězení.. (napsal Václav Havel a další). Přední propagátor rehabilitací obětí polit. procesů z 50. let.. Slovensko, kde prožil dětství, miloval jako málokdo v Praze.. zemřel 28. října 1989.. "Když jsme později prožívali euforii naší demokratické revoluce, mísila se do našeho nadšení hořkost z toho, že MH, který naší věci zasvětil celý svůj život, ji nemůže prožívat s námi.." (Petr Uhl) Vyučený textilní dělník pracoval na polit. škole KSČ, po vyhazovu v Ústavu dějin, postupně až ve vysoké politice. V 70.letech zbaven funkcí a vězněn. Po propuštění podepsal Chartu a v letech 1987–1989 byl dokonce redaktorem ilegálních Lidových novin. Během 80. let ho ovšem Státní bezpečnost evidovala jako spolupracovníka. Hmm, evidovat mohli koho chtěli, k němu mi to ovšem nesedí.
Každopádně MH věděl o čem píše, uměl to vyjádřit trefnou zkratkou, nebál se kritizovat a svou kritiku i zdůvodnil. Kniha se dá číst i na přeskáčku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesty k moci v seznamech

Milan Hübl
česká, 1927 - 1989