Chlad ohňa a chuť kokaínu přehled

Chlad ohňa a chuť kokaínu
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523155/bmid_chlad-ohna-a-chut-kokainu-6550a79439951.jpg 5 22 22

Valentína pochádza z chudobnej rodiny pestovateľov kokaínovníka pravého, ktorá sa upísala kolumbijskej mafii predávať svoj produkt jedinému obchodníkovi. Predajom kokaínovej pasty inému odberateľovi porušili obchodný kódex stanovený ozbrojeným klanom. Valentína musí preto za prešľap svojho otca zaplatiť vysokú cenu. Po násilnom odvlečení od milovanej rodiny sa jej život od základov mení. Po tom, ako ju majiteľ nevestinca pre jej nízky vek a útle telo odmietne ako prostitútku, dostáva sa toto iba osemročné dievčatko do služby k najvyššie postavenému kráľovi drogového kartelu. Postupom času si svojím podrezaným jazykom získava jeho pozornosť. Patrón Esteban však nie je jediným človekom, ktorého Valentína očarí. Mladý seňor Fábio, nástupca klanu, už veľmi skoro pochopí, že chránenkyňa jeho otca predstavuje pre jeho zatrpknuté srdce obrovské nebezpečenstvo. Fábio nie je zvyknutý, že by niečo v živote nemohol mať. Až Valentína, ktorá je jeho presným opakom, mu je od začiatku odopretá. Zákaz vydáva jediná autorita, ktorú Fábio kedy rešpektoval, jeho vlastný otec. Čo sa stane, ak na pozíciu vodcu mocného drogového kráľovstva jedného dňa nastúpi Fábio osobne? Získa konečne vytúženú trofej, alebo dokáže Esteban Valentínu ochrániť i zo záhrobia?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chlad ohňa a chuť kokaínu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (10)

lucie.svobodova
13.09.2024 5 z 5

Příběh, který vás vtáhne do světa kolumbijských drogových kartelů a nabídne mrazivou kombinaci brutality, vášně a nečekaných zvratů.

Slovenská autorka Monika Wurm v této knize představuje osud Valentíny, dívky, jejíž život je od základů změněn poté, co je násilně odvedena od rodiny a dostává se do služeb drogového krále Estebana.

Příběh sleduje Valentínu od dětství až po dospělost.
Její rodina, chudí pěstitelé koky, upadne do nemilosti kartelu, což vyústí ve vážné následky. Musí zaplatit za chybu svých rodičů.

Valentína, v osmi letech, místo života v nevěstinci skončí pod rukami Estebana, krutého vůdce mocného drogového kartelu, který ji nejprve přijme pod svou ochranu.

Esteban se stává jakousi otcovskou figurou, i když je jasné, že jeho motivy nejsou vždy čisté.

Díky své povaze a odvaze si Valentína postupně získává jeho respekt a dokonce i city jeho syna Fábia.

Fábio, který není zvyklý, že by mu někdo mohl odolat, je od začátku přitahován Valentínou, ale jeho otec mu ji zakazuje.

Hlavní hrdinka je vyobrazena jako silná, ale zároveň naivní postava, která se snaží orientovat ve světě plném násilí a intrik.

Její vývoj od nevinné dívky k ženě, která musí čelit temnému světu drog, je vykreslen velmi uvěřitelně.

Zároveň příběh není jen o brutalitě – obsahuje i prvky romantiky a vášně, zejména v napětí mezi Valentínou a Fábiem.

Monika Wurm bravurně zvládá kombinaci napětí, romantiky a neustálých zvratů.

Kniha má rychlý spád, a jakmile vás pohltí, je těžké se od ní odtrhnout. Autorka se nevyhýbá drsným tématům jako jsou násilí, drogy, obchod s lidmi, a to vše je zobrazeno s brutální upřímností.

Závěr knihy je šokující a plný překvapení, který vás přiměje sáhnout po dalším díle.

Rudana
19.08.2024 5 z 5

To byla jízda. Napínavé až do konce. Těším se na další díl, jestli bude v podobném duchu tak to se moc nevyspím :-D

knihomolka_eli
03.06.2024 5 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu je mojou prvou prečítanou knihou od Moniky Wurm a rozhodne nie poslednou :)

Pre mňa bola veľkým prekvapením. Nečakala som takú emočnú nálož. Úplne ma pohltila :) Je temná, krutá, drsná, smutná a zároveň romantická, sexi a krásna. Nechýba v nej napätie, nečakané zvraty a neskutočné iskrenie medzi hlavnými hrdinami.

Hlavnou postavou je Valentína, ktorej príbeh sledujeme od detstva až po jej dospelosť. Narodila sa v chudobnej rodine pestovateľov kokaínovníka. Pre veľmi neuváženú chybu jej rodičov bola od nich násilne odvlečená a jej život nabral úplne iný smer. Najskôr ju odmietne majiteľ nevestinca pre jej nízky vek, neskôr sa ako 8-ročná dostáva do služby k najvyššie postavenému kráľovi drogového kartelu. Postupne si však svojím podrezaným jazykom, nevinnosťou a detskou úprimnosťou získa srdce svojho Patróna - Estebana. Postará sa o ňu ako o vlastnú. Očarí dokonca aj jeho syna Fábia. Ten však dostal od otca úplne inú výchovu než ona. Nie je zvyknutý na to, že by nemohol mať všetko, čo chce. Valentína je mu ale Estebanom od začiatku prísne zakázaná. Čo sa stane, keď sa raz vodcom mocného drogového kartelu stane samotný Fábio? Získa svoju vytúženú trofej v podobe Valentíny?

Valentíne som vôbec nezávidela situácie, v ktorých sa v živote ocitla a klobúk dole, ako ich zvládala. Jeden extrém striedal druhý. Buď trela biedu, alebo bola obklopená luxusom. Esteban ju tak chránil pred vonkajším svetom, že hoci bola múdra a vzdelaná, bola aj neskutočne naivná a o tom, ako funguje skutočný život za bránami Patrónovho domu, nemala ani poňatia. Na všetko musela prísť sama. V živote stretla veľa nebezpečných ľudí, ale tiež ľudí s veľkým srdcom.

Záver bol brutálny. Nečakala som toľko prekvapivých odhalení a dúfala som v lepší a krajší koniec. Som zvedavá na pokračovanie :)

Kniha je pre svoj obsah vhodná od 18+

Vražedná temnota, Nezkrotná říše a další knižní novinky (39. týden)

24.09.2023

Kniha Chlad ohňa a chuť kokaínu v seznamech

v Právě čtených1x