Chudí v Lodži přehled

Chudí v Lodži
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386520/bmid_chudi-v-lodzi-C1D-386520.jpg 4 120 120

Do malého lodžského ghetta ve čtvrti Baluty, které sloužilo "konečnému řešení židovské otázky" v letech 1940-1944, soustředili za války nacisté na dvě stě tisíc Židů, z toho pět tisíc lidí z Čech. Autor provází čtenáře životem tohoto "města ve městě" vystavěného na lži. Z obyvatel se stávají otroci pracující bez ustání pro říši jejich vlastních vrahů, na smrt jdou tisíce dětí, nemocných a starých lidí, vlna transportů sílí, nahuštěné ghetto se vyprazdňuje, až se stane městem duchů. Historická fakta, čerpaná z dokumentů, jsou mistrně překlenuta a dotvořena románovou imaginací. Kniha, podle kritiků nejlepší švédský román za posledních třicet let, se stala celosvětovým bestsellerem, byla nominována na Cenu Severské rady a získala prestižní Cenu Augusta Strindberga.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Paseka

De fattiga i Łódź, 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chudí v Lodži. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (28)

ira007
13.06.2024 4 z 5

Strašné čtení, čeho je člověk schopen! Vůbec si neumím představit, kde brali sílu přežívat. Tuhle knihu jen tak nestrávím.

lukas5373
25.01.2022 3 z 5

Oceňuji, že autor si "zmapoval terén", člověk se dozví mnoho zajímavého. Na druhou stranu děj byl těžkopádný, místy jsem se musel do čtení nutit.

JancaMia
16.09.2021 5 z 5

Ať už knihu otevřete na kterékoliv straně , všude je bída, šílené poměry a bolest . Nicméně knihu nemůžete číst od začátku do konce, lze jedině postupně mezi jiným čtením . Sama kniha je něco mezi deníkem lidí kteří v Lodžském ghettu žili a faktografií ,bohužel není rozděleno je vše namícháno . Jako doporučující čtení je hodné číst Pianistu , mnohé z obou knih do sebe "krásně" zapadne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chudí v Lodži v seznamech

v Právě čtených7x