Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia přehled

Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113060/cierna-kniha-katolickej-cirkvi-a-neuved-nas-do-pokusenia-113060.jpg 4 71 71

Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Historie
Vydáno: , Noxi

Schwarzbuch Kirche... Und führe uns nicht in Versuchung , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia. Přihlašte se a napište ho.

vlkodlaq
předevčírem 5 z 5

Uznávám, tohle dílo není zrovna snadno čitelné, ale o to bohatší je obsahem. Komukoliv, kdo by se snad chtěl zastávat církví, kniha nastiňuje, jaký zločinecký klub to je. A to samozřejmě kniha odhaluje jen to, na co se přišlo. Toho, na co se nepřišlo, bude ještě mnohem víc.
Jak může věřící vědět byť jen procento z toho a přesto jít do kostela??
Jediné vysvětlení, které mě napadá, je hrubý, ale opravdu tristní nedostatek informací a nezájem o ně.
Nebo pokrytectví.

kannibal28
22.08.2022 2 z 5

čakal som od tejto knihy o mnoho viac , já keby že napišem čiernu knihu cirkvi tak to by bol riadny masaker. Malo tam byť viac o obetách ,nkvizicii, križacke vypravy , terorizmus v mene boha zneuživanie deti atd.

Jack Bauer
26.05.2022 2 z 5

Velmi zajímavá kniha o prolhané, nečestné, zločinecké církvi plné pedofilů, která mě ale nějak nebavila číst, asi stylem psaní. Vše vím i bez této knihy, kde jsou jen shrnutá fakta a historie. každý, byť sebeméně věřící člověk je vlastně blázen. Když se za svou víru stydí, tak místo Boha použije že věří v něco mezi nebem a Zemí, moderněji už se používá Vesmír a úplně nejmordeněji kvantová fyzika, která dokazuje už i exinstenci Boha.Kniha vlastně nepřináší nic nového co bychom nevěděli z médií, takže pro mě takové zbytečné čtení, ale zase je dobře, že to někdo napsal a zvěřejnil pro neznalé. Veškeré páchané zlo Ve jménu Boha!!! To mě hlava nebere. Copak se ještě nikdo nezamyslel nad tím, kolik ten DOBROTIVÝ Bůh napáchal zla?

Knižní novinky (11. - 17. 9.)

10.09.2012

Kniha Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia v seznamech

v dalších seznamech2x