Cizinec v cizí zemi přehled

Cizinec v cizí zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457697/bmid_cizinec-v-cizi-zemi-soA-457697.jpg 4 341 341

Před pětadvaceti lety se první lidská mise na Mars naposledy ohlásila těšně před přistáním. Všichni její členové byli od té doby pokládáni za mrtvé. Někdo však přece jen přežil. Narozen na vesmírné lodi odsouzené k záhubě a vychován Marťany, Valentine Michael Smith nikdy neviděl lidskou bytost až do dne, kdy ho objevili členové druhé expedice. Považuje se za Marťana, cítí a přemýšlí jako Marťan, nyní se však spolu s posádkou vrací na Zemi jako dědic pohádkového dědictví po svých rodičích a dle pozemských zákonů také jako vlastník Marsu. Nové české vydání slavného vědecko-fantastického románu velmistra žánru Roberta A. Heinleina, odměněného nejvyšším žánrovým oceněním, cenou Hugo, vám přinášíme v novém překladu Alžbety Lexové.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

Stranger in a Strange Land, 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizinec v cizí zemi. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (62)

GigiAcoma
27.08.2024 5 z 5

Super příběh. Se čtením bych měl asi problém ale jako audiokniha to sedlo dobře. Jsem spíš na akčnější věci.

Belanna
07.08.2024 3 z 5

Po letech jsem se vrátila k této knize, tentokrát to bylo v nezkrácené verzi.
Mohu říct, že i po čase je tato klasika sci-fi žánru stále čtivá a pro mnohé přínosná.
Některé pasáže byly na můj vkus hodně zdlouhavé a mi vadila přemíra náboženství a její výklad.

J0hn
03.08.2024 4 z 5

Z knihy mám trochu rozporuplné pocity. Na úvod pěkná sci-fi, ale pak se to zvrhlo do nábožensko filozofického blábolení, které bylo těžké vydržet, protože argumentace všech zůčastněných byla děravá, jak cedník. Ovšem bez toho by asi konec, který byl až překvapivě logickým vyústěním celého děje, nedával takový smysl. Také nevim jestli jsem sám, kdo má z knihy pocit, že autor by mohl z fleku nastoupit do Himlerova Lebensbornu jako poradce na eugeniku. A jako poslední bod bych řekl, že bylo hezké si připomenout představy z poloviny minulého století o budoucnosti a o morálce jaká bude dnes vládnout. Moc se netrefili. Bohužel...

Knižní novinky (44. týden)

25.10.2020

Ocenění knihy (1)

1962 - Hugo Award (Best Novel)

Kniha Cizinec v cizí zemi v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech11x