Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu přehled

Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210048/cizinecka-legie-reportaz-podle-zazi-Q3J-210048.jpg 1 5 5

Reportážní román líčí osudy mladých Němců, které nezaměstnanost, demoralizace nebo bída vehnala v poválečných letech do francouzské cizinecké legie. Na základě svědeckého materiálu jsou zachyceny typické příběhy ve výcvikových táborech legie v severní Africe a brutální koloniální režim francouzský. Hlavní část děje se odehrává ve Vietnamu. Ukazuje, jak veškerá bestialita a převaha ve výzbroji je bezmocná proti vlasteneckému zápalu vietnamského lidu a hrdinství jeho partyzánů. Na řadě postav je zachycen mravní rozklad koloniálního vojska i rostoucí odpor proti koloniální válce, který vede některé mladé Němce k dezerci i k boji po boku vietnamského lidu.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Légion Etrangère: Tatsachenbericht nach Erlebnissen und Dokumenten von Rückkehrern aus Viet-Nam, 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

legionnaire
21.02.2021 1 z 5

Kniha o cizinecké legii, vydaná v době největší totality, ukazující na "nelidskost koloniální imperialistické armády a odvahu pracujícího vietnamského lidu"

tomsk
10.05.2020 2 z 5

ryzí propaganda poplatná padesátým létům... nicméně přečíst se to dá...

rullow
19.09.2017 odpad!

dezinformační odpad, který je o to horší, že zčásti staví na reálných událostech a míchá je s domněnkami a fabulacemi.... nicméně v kontextu 50.let a výcohdního bloku asi nevybočoval z normy. Pokud je kniha čtena s náležitým odstupem, tak i občas pobaví. (některé z popisovaných excesů se zcela jistě v indočíně udály, ale zcela jistě ne v měřítku, které nám líčí autor. Paměti legionářů naopak často hovoří o podobných zvěrstvech, ale spíše z té druhé strany)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu v seznamech

cizinecká legie

Autorovy knížky

Günter Halle
německá
1954  28%Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu
Skrýt reklamy