Romeo a Julie přehled

Romeo a Julie
https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5507 5507

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet, 1595

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Romeo a Julie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (491)

Aleshgang
30.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Každý aspoň jednou v životě musí přečíst něco od legendárního Shakespeara, ať je čtenář či nikoliv. S tímto člověkem se setkáte prakticky všude. Většinou jsou citovány věty z jeho děl a celkově to jméno je proslulé po celém světě. Já si vybral Romeo a Julii, jelikož a protože, jsem jako malý viděl animovanou verzi pro děti. Ano, tak moc je tento autor proslulý. Styl jeho písma je rozhodně zajímavý, o tom žádná, to je jedna z věcí které ho činí tak zajímavým. No, k samotné knize. Děj není příliš složitý, nerozebírá žádné tehdejší složité úvahy. Tento příběh zná každý, je dost pozoruhodný. Je to tragédie, ale nakonec (když se nad tím člověk zamyslí) dopadne to dobře. Není co dodat klasika klasik a vysoce kvalitní počin na tu dobu.

Helena Lacková
20.09.2024 5 z 5

Tato kniha dělí čtenáře na dvě skupiny na celém světě a to na ty, kteří ji milují a na ty, kteří jí nenávidí.
Známá je i lidem, kteří nečtou vůbec.
Na knihu jsem si vzpomněla, protože se mi hodila k bodu do čtenářské výzvy a přinutila mě se zamyslet nad mými pocity, které jsem z knihy měla.
Ve svých vzpomínkách jsem se vrátila do do doby svých 12 let. A vybavuji si, když jsem knihu držela v ruce byla jsem velmi zklamaná jak obyčejný vzhled má obálka knihy. Je to tak úžasné nadčasové celosvětové dílo. Očekávala jsem vazbu v kožených deskách s kovovými rohy, stránky, na kterých se podepsal čas, a ono tohle obyčejné nic

Boogi
19.09.2024 4 z 5

Čteno hlavně kvůli maturitní četbě. Hodně jsem se těšila, protože Romeo a Julie jsou zkrátka klasika. Nějak mě nezklamalo, ale asi jsem prostě čekala víc nějaké té dramatičnosti.

19 knih, díky kterým už budete vědět skoro o všem

22.03.2017

Já k sobě samému jsem ztratil klíč.

Ocenění knihy (1)

1955 - Státní cena za literaturu (Eriku Adolfu Saudkovi za překlad)

Kniha Romeo a Julie v seznamech

v Právě čtených90x