Darebné verše Roberta Burnse přehled

Darebné verše Roberta Burnse https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502922/darebne-verse-roberta-burnsel4yljh-ZMf-.jpg 4 4 4

Nový výbor z poezie skotského národního básníka, přívržence Velké francouzské revoluce. Na rozdíl od výboru J.V. Sládka, jenž vyšel už před desetiletími a Burnse českému čtenáři přiblížil především překrásnými verši přírodní a milostné lyriky, usiluje o soustředění pozornosti k druhé tváři básníka a přesvědčuje, že nebyl jen skvělým lyrikem, ale i dravým satirikem, rebelantem a bouřlivákem.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Poems and Songs of Robert Burns

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Darebné verše Roberta Burnse. Přihlašte se a napište ho.

anonymní.Ilja
30.09.2022 3 z 5

Nemohu říct, že by to bylo špatné, ale zrovna odvařený jsem z toho nebyl. Přiznám se, že ke konci jsem některé básně přeskakoval, protože v množství, ve kterém se v knize nacházejí, se stalou nakonec těžce stravitelnými až otravnými, přestože člověk čte knihu postupně několik týdnů. Kdybych mohl, tak dám 5/10 ale když se mám rozhodnout mezi 2/5 nebo 3/5, tak je to rozhodně 3/5 hvězd.

a304
05.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Citace: "Vál chladný vítr ze všech sil, když kvítečku, ses narodil.
Tys radostně však zazářil i v nečasu, sotva jsi z hlíny za pár chvil, vstal pro krásu." Horské sedmikráse
Dělám si radost i čtením básniček. Náhodně jsem se upamatovala na milou kamarádku, žijící v podmanivé skotské krajině, kde ticho umocňuje zvuk, rozráženého vzduchu, křídly... slyšíte...?
Básníku, děkuji i za Horskou sedmikrásku /e-kniha zde zdarma, děkuji DK/ a milé oživení si vzpomínky. Doporučuji.

Peter74
07.03.2021 5 z 5

Nádherná zbierka básní, ktorá nesklame. Mňa osobne potešila, a zároveň aj pobavila niektorými básňami.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Darebné verše Roberta Burnse v seznamech