Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny přehled

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451612/bmid_dark-web-sex-drogy-a-bitcoiny-8cj-451612.jpg 4 172 172

Dark Web je tajemné a mýty opředené místo na internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. Lidé si posílají poštou drogy a padělané dokumenty, nakupují ukradené kreditní karty a sledují pornografii za hranou zákona. Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu? Kniha je průvodcem po temné části internetu od jeho počátků po budoucnost. Ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny. Přihlašte se a napište ho.

DK197
10.04.2024 4 z 5

AUDIOKNIHA: Zajímavý exkurz do světa dark webu. Rozhodně jsem se dozvěděla i něco nového. Hvězdičku dolů strhávám za to, že kdybych mohla, pozvu autora na kafe, nechám si informace z knihy převyprávět u zdroje a občas bych měla tendenci říct: „počkej, počkej, takže chceš říct...“ a doptávala bych se a diskutovala. Což s audioknihou udělat nemůžete. A já bych k dokonalosti knihy vážně nějaké informace navíc potřebovala. Namluvená je ale velice dobře, takže vřele doporučuji.

vladku
15.06.2023 4 z 5

Dark web, který má horší pověst, než je realita. Ano i z reality mnohým etatistům vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale nájemnou vraždu si přes Dark web nezrealizujete (to neznamená, že si ji tam nemůžete zaplatit, různorodých podvodných nabídek je tam plno). Koupíte si tam drogy, ukradené údaje (osobní, kreditních karet), porno všech možných typů včetně dětského nebo se stanete obětí různorodých podvodů. Někoho z toho pohoršuje vše, někoho jen něco. I "zločinci", kteří bez výčitek svědomí vám prodají jakoukoliv drogu, mohou mít zábrany nebo dokonce aktivně potírat obchod, který se týká něčeho za jejich hranicemi, nejčastěji dětského porna. V každém případě Dark web je velmi důležitý komunikační kanál, ať už lidí, kteří se fyzicky znají, tak lidí, kteří se nechtějí nikdy poznat - např. si představte že novinářům chcete poskytnout informace, jejichž prozrazení nějaký stát či organizace přísně trestá, třeba i smrtí/zmizením, bezpečnější pro obě strany je anonymita. Pomocí Dark webu by tehdejší odboj proti komunismu nebo nacismu byl mnohem snadnější a méně nebezpečný.
Je jasné, že každý z nás budeme mít na Darkweb jiný názor, jestli má existovat či ne. V každém případě technologie, které zajišťují, že je možné z Ruska či USA vynášet přísně střežené informace, zároveň umožňují i další použití, které se lidem líbí méně a současně zajišťují, že Dark web je prakticky nezastavitelný. Zbrojí obě strany, co prošlo na začátku neprojde nyní a postupně se lidé učí, jak neudělat chybu.
Tak vzhůru na Dark web, i tím, že tam k masa lidí, přispějeme k tomu, že budeme mít dál informace z Ruska, nebo naopak, že i v Číně se lidé dostanou k informacím jinak v Číně zakázaných.
Např. mě dává smysl si na svých webových stránkách zřídit možnost mi poslat anonymně dokumenty a anonymně dál komunikovat, čistě pro jistotu. Jen bohužel kniha neobsahuje návod jak na to pro dummies...

Jelitovna
14.04.2023 3 z 5

Zoufale ztracená, tak jsem si při čtení připadala, a nad větou: "Pokud jste tuto knihu dočetli až sem (str. 129), tak už zvládnete používat vše výše zmíněné." jsem se mohla akorát tak hystericky zasmát. Na druhou stranu, mladí lidé si nedokážou představit, jak strašně moc staří lidé nechápou, o čem tyhle elektronické věci jsou, a chtějí nás všechny postupně "digitalizovat" povinně. Dva rozdílné světy, které ztrácejí společnou řeč.
Odpověď na výzvu: "Tipněte si, kolik lidí má ve Spojených státech bezpečnostní prověrku, díky níž se pak můžou dostat snadno k informacím, ke kterým se jen tak někdo nedostane.", mi vyrazila dech.
Poslední dobou to jde u nás se svobodou do kopru, ale jinde to není výrazně lepší, zdá se mi. "Americké firmy včetně Amazonu a Applu web WikiLeaks bojkotují, americká vláda varuje studenty, aby se o WikiLeaks nezmiňovali na sociálních sítítch, jinak nebudou zaměstnáni ve státní správě. A když už tam zaměstnáni jste, nesmíte se na web dívat."
A protože mě dávno dojímají už jenom dobré skutky, chci na závěr napsat, 20 % je víc než nic, takže díky i vám, Anonymousové.

Knižní novinky (37. týden)

06.09.2020

Kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny v seznamech