Dějiny psané kamenem přehled

Dějiny psané kamenem https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156079/bmid_dejiny-psane-kamenem-156079.jpg 5 16 16

Obrazová publikace přípustnou formou seznamuje s nejstarším a nejdelším obdobím dějin lidstva, během něhož se předek člověka vyvíjel do své dnešní podoby. Vypráví o charakteristických rysech jednotlivých vývojových typů člověka, o způsobu jeho života, o magických loveckých kultech, o nejstarších výtvarných památkách, o prvních obydlích pravěkých lidí apod.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny psané kamenem. Přihlašte se a napište ho.

tygřík2
08.04.2023 5 z 5

Úžasná kniha po všech a na všech stránkách! I po všech těch letech.

boxas
03.02.2022 5 z 5

Skutečně KRÁSNÁ KNIHA!
Naprosto souhlasím s M-artou, ani já jsem nenarazila na nic v této kategorii, co by ji předstihlo.
Chápu, že od roku vydání 1976 došlo k mnoha zásadním objevům a že archeologie poskočila neuvěřitelně dopředu, ale to na kvalitě této knihy nic neubírá!
A ještě nesmím zapomenout jednu přednost Dějin psaných kamenem!
Z těch, kdo se zajímají o pravěk, kdo by neznal obrazy Zdeňka Buriana? Jsou jedním slovem SKVĚLÉ a tady je máte všechny pěkně pohromadě.
Toto a ještě Zavátý život jsou knihy, od kterých se datuje můj celoživotní zájem o archeologii. A je to samozřejmě i díky nezapomenutelným ilustracím Zdeňka Buriana.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Sám o sobě skoro už vpravdě historický kousek, který se pokouší čtenářům přibližit princip evoluce, podobu a život prapředků člověka i práci archeologů. Jako dítě jsem ji milovala a dodnes si ji v knihovně hýčkám - podobně se k ní staví i moje dcera už od předškolního věku (jistě kvůli fantastickým velkoformátovým pobrázkům Zdeňka Buriana). Jinak jsou v knize samozřejmě i celkem obsáhlé texty pro daleko starší čtenáře a badatele... Ještě jsem nenarazila na nic v této kategorii, co by ji předstihlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny psané kamenem v seznamech

v dalších seznamech1x

Josef Kleibl