Dějiny světa v souvislostech přehled

Dějiny světa v souvislostech
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439705/bmid_dejiny-sveta-v-souvislostech-uY7-439705.jpeg 3 5 5

Ve 112 chronologicky řazených kapitolách vychází autor, německý historik, profesor brémské univerzity, ze základní periodizace dějin na tři epochy: doba předdějinná (od počátků lidstva k prvním rozvinutým kulturám), doba nadvlády Předního východu (starověký Východ, euroasijská antika a euroasijský středověk) a doba nadvlády nového Západu (od expanze Evropy do zámoří k předvečeru francouzské revoluce, od francouzské revoluce k předvečeru první světové války, od první světové války do současnosti). Nepříliš rozsáhlé kapitoly obsahují základní data a stručný výklad nejdůležitějších událostí týkajících se daného období a tématu, se zdůrazněním vzájemných vztahů, souvislostí a přesahů časových i místních. Příručka určená především studentům jako úvod do studia historie shrnuje základní fakta z autorovy předchozí šestidílné práce Dějiny na dosah. Přílohy obsahují klíčová data světových dějin, přehledy k dějinám států, seznamy vládců a státníků důležitých států (říší) a papežů (výběr) a historická schémata. Chronologicky řazený seznam základní, především německy psané literatury doplňuje výběrová bibliografie v češtině. Publikace je vybavena jmenným rejstříkem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny světa v souvislostech. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Hobo
04.08.2019 3 z 5

Některé souvislosti mi tedy chyběly, ale budiž, věc názoru. Množství konkrétních dat, přehledy důležitých vládců, historická schémata přidává publikaci na významu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny světa v souvislostech v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x