Dekameron 2020 přehled

Dekameron 2020 https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456891/bmid_dekameron-2020-tuS-456891.jpg 4 4 4

100 nových povídek, které vzniklo v době koronaviru. Při epidemii moru ve Florencii v polovině 14. století vznikl Boccacciův Dekameron, soubor sta kratochvilných příběhů vypravovaných v izolaci k ukrácení karantény. Vzhledem k celosvětové pandemii covid19 letos toto Boccaciovo dílo posloužilo v Česku jako inspirace pro vytvoření knihy podobně mimořádné. Na popud Obce spisovatelů České republiky vznikl unikátní mezinárodní almanach sestavený z děl, která vznikla v době mimořádného stavu. I Dekameron 2020 obsahuje sto povídek – mezi spisovateli, kteří poskytli do knihy své povídky jsou světově známá jména i autoři méně známí, vedle českých autorů se zapojili i tvůrci z několika dalších evropských zemí včetně Slovenska, Německa a Velké Británie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dekameron 2020. Přihlašte se a napište ho.

ivo9215
24.09.2021

(SPOILER) Přispěl jsem povídkou Předčitatel, která vychází ze stripové ilustrace Jaroslava Maláka k povídce Richmal Cromptonové. Jde o povídku, ve které "Jirka, postrach rodiny" vyděsí dámu, která si při každém dalším vyprávění příhody přidává další ji napadnuvší zločince. Šok, který zažila, je tedy zachycen v povídce a můj hrdina bezděky léčí svou posluchačku odvozeným šokem - při předčítání příběhu

ondras666
14.06.2021 3 z 5

Od knihy jsem čekal asi trochu víc, ale nebylo to nejhorší.
Některé povídky jsou bez nápadu a popravdě jsem ani netušil, co chtěl autor říct. Některé jsou naopak opravdu povedené.

Metcheque
04.01.2021 3 z 5

Těžko hodnotit knihu, v níž mám vlastní povídku. Nejobtížnější byla patrně práce editorky, která musela plnou stovku povídek utřídit, zrevidovat, opatřit anotací a zařadit do sbírky. Kvantita však místy žel nutně převyšuje kvalitu a povídky jsou variabilní námětem i stylem. Vedle hrabalovského vzpomínání na neúspěchy u žen z pera Václava Upíra Krejčího se tak objevují metaforicky bohaté povídkové obrazy Lydie Romanské, kýčovité lehce erotické pokusy Miroslava Stoniše či pohádkový motiv Milana Čechury.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dekameron 2020 v seznamech