Denník Anny Frankovej přehled

Denník Anny Frankovej https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244980/bmid_dennik-anny-frankovej-hr4-244980.jpg 4 3340 3340

Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny však padla za obeť nacistickému režimu. Anna si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenala všetko, čo sa okolo nej dialo, aj jednotlivé dni v úkryte. Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Stihla prepísať podstatnú časť pôvodných listov. Zápisky sa končia textom, ktorý Anna zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju aj jej rodinu našli vojaci a odvliekli do koncentračného tábora. Zápisky sa však zachovali a po vojne sa o ich knižné vydanie zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý jediný vojnu prežil.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Slovart (SK)

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Denník Anny Frankovej. Přihlašte se a napište ho.

Gabi13
23.04.2024 5 z 5

Knížku jsem si přečetla díky dceři, která ji měla jako povinnou četbu a i když jsem měla povědomí o Deníku Anne Frank, i přes to mně osud a celý krátký život Anny a její rodiny dojal. Jak moc děvčátku porozumíte a pochopíte jeho myšlenkové pochody a pak jeho život stejně ukončí hrozná válka. Je to pro mě velmi těžká knížka. Dcera je stejně stará, jako Anne když zemřela.

Radecek1976
12.04.2024 5 z 5

Docela dobře se to četlo a taky jsem viděl seriál a tak mě zajímala knižní podoba.

joanb

Aktuální stav Čtenářské výzvy 2017

06.07.2017

19 knih, díky kterým už budete vědět skoro o všem

22.03.2017

Sama sebe nazývám šťastnou uzavřenou povahou, a jiní lidé mě považují za šťastnou otevřenou povahu

Kniha Denník Anny Frankovej v seznamech

v Právě čtených110x