O mé rodině a jiné zvířeně přehled

O mé rodině a jiné zvířeně
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110881/o-me-rodine-a-jine-z-110881.jpg 4 812 812

Dětství na Korfu série

Gerald Durrell psával o roztodivných zvířatech se stejnou láskou a humorem jako o své rodině, až časem přestala být hranice mezi jedním a druhým zřetelná. Leckoho by to zneklidnilo, pro zoologa s literárním talentem to však bylo ideální splynutí. Autor sděluje čtenářům pouze historky vlídné, neurážející, leč sršící často laskavým humorem. A také bezpočtem faktů, protože jako správný milovník přírody ví, že láska k ní nestačí, že je zapotřebí o ní rovněž vědět téměř všechno.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , BB art

My Family and Other Animals, 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O mé rodině a jiné zvířeně. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (137)

SSTknihy
11.09.2024 5 z 5

Naprosto kouzelné a neskutečně vtipné vyprávění o přírodě, lidech a jedné anglické rodině pobývající pět let na řeckém ostrově Korfu. I ty nejfantastičtější historky jsou samozřejmě pravdivé! Autorovo barvité líčení zážitků se vším, co se hýbe, prošpikované vtipnými rodinnými historkami, zasazené do kouzelné přírody a svérázného života místních obyvatel – to je neodolatelná směsice, od které se prostě nebudete chtít odtrhnout.

„Jen se podívejte, co tu napsal,“ zvolala pohněvaně matka, „nestoudný člověk!“
Larry se zadíval na formulář a odfrkl si. „Vidíš, co to je trest za to, že jsme odjeli z Korfu,“ poznamenal.
Na kartičce, ve sloupci Popis cestujících, bylo úhledným písmem napsáno: Jeden kočovný cirkus a personál.

Maki229
07.03.2024 5 z 5

Sympaticky s nadhledem a humorem čtivě popisuje autor zážitky z dětství s maminkou, dvěma bratry a sestrou na ostrově Korfu. Chvílemi děj plyne rychleji a někdy nám zase pěkně popisuje přírodu, zvířata a moře. Obě polohy se mi líbí. Ta s lidmi navíc ukazuje, jak žili místní starousedlíci před 100 lety. Ta se zvířaty zase, co všechno lze doma chovat.
Rozhodně stojí za přečtení a já už se těším na některou z dalších Durrellových knih.

uzivatel35424
19.02.2024 5 z 5

Můj oblíbeny autor, kterého jsem četla jako dospívající. Jeho humor je mi velmi blízký a připomíná mi to naše rodinné příhody. Pohodové čtení třeba na dovolené :-)).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 257x